Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Бродячі собаки: небезпечні тварини чи друзі?

Бродячі собаки: небезпечні тварини чи друзі?

Бродячі собаки: небезпечні тварини чи друзі?  Цю  тему  знову  обговорили в Миргороді представники  влади і волонтери та шукали  шляхи її  вирішення. Подробиці в наступному сюжеті.

Бездомні собаки на вулицях Миргорода - проблема не масштабна, але болюча, - каже перший заступник міського голови Сергій Швайка. До виконавчого комітету все частіше надходять скарги від мешканців міста щодо  небезпеки від собачих зграй. Розповідає:  заходи,  передбачені лише міською програмою поводження з безпритульними тваринами, не вирішують проблему.

Сергій Швайка, заступник міського голови Миргорода: Кошти є, бажання є, хоча б 5-10  тварин стерилізувати і це був би вже результат. Проблема в нас виникає  з собаками , які бродять зграями і вже кілька випадків в цьому році нападу на дітей і на людей і постійно ми стоїмо між двома вогнями:  з однієї сторони законодавство поводження з тваринами, з іншої – наші мешканці, які також потребують уваги від нападів цих тварин.

Відловлювати, стерилізувати, перетримувати  агресивних тварин у вольєрах або ж збудувати спецпритулок для таких собак  пропонують захисники тварин та ветеринари. Член виконавчого комітету, волонтер  Олександр Карпенко  пропонує один із шляхів вирішення цієї проблеми в Миргороді – створити готель  для  утримання тварин. 

Олександр Карпенко, член виконкому Миргородської міськради, волонтер: Я бачу цей ринок, сподіваюсь знайдеться бізнесмен, підприємець, який може зробити для міста, шоб утримувати собак у вольєрах і   нас влітку багато відпочиваючих, які потребують догляду за собаками, котами, поки вони відпочивають, бо заборонено проживання з тваринами на курорті.

Волонтер Микола каже: тих, хто опікується бездомними тваринами в Миргороді, небагато. До того ж волонтери не мають достатньої кількості ресурсів, щоб допомогти всім бродячим  собакам. 

Микола, член ГО "Захист тварин", волонтер: Ситуация имеет две стороны: невидимая- это которую делаем мы: находим собачек, лечим, раздаем щенков, защищаем от нехороших людей и другая- это нехорошая сторона как люди думают, что собаки нападают, бегают сворами и все это кажется очень страшным.   На самом деле в этом надо разобраться.

Микола  додає,  що за європейськими стандартами  бездомні тварини мають перебувати в притулках, які фінансують з місцевих бюджетів. А волонтери допомагають доглядати за  ними на благодійних засадах. Такий підхід вирішує проблему людей і собак –гуманно і  цивілізовано.