Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Віршами та піснями відзначали Міжнародний день рідної мови в ПУЕТ

Віршами та піснями відзначали Міжнародний день рідної мови в ПУЕТ

В Міжнародний день рідної мови віршами та піснями відзначали це свято у Полтавському університеті економіки і торгівлі. Про урочистості і ставлення до української  – у сюжеті моїх колег Лілії Пархоменко та Богдана Казиріда.

13-річна Дар’я – учасниця ансамблю «Перлинки». Розповідає: українською послуговується не лише на сцені. У її родині говорять державною мовою.

Дар’я, учасниця ансамблю «Перлинки»: Мені дуже подобається наша мова. І це дуже важливо, тому що це наша державна мова, ми маємо нею розмовляти.

Заходи до свята рідної мови щороку проводить обласне відділення Міжнародної організації «Жіноча громада». Його керівник Валентина Шемчук розповідає: до урочистостей цього дня долучають молодь.

Валентина Шемчук, голова обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада»: Школярі Полтави і Полтавщини і вихованці мистецьких шкіл. Вони багато років із нами працюють, їм дуже це подобається, вони ростуть патріотами.

Пані Наталія прийшла на виступ 10-річної доньки Поліни. Каже: вдома намагаються частіше говорити українською.

Наталія, мама Поліни: В нашій нинішній ситуації, я думаю, це дуже важливо, щоб діти знали свою мову, традиції українські.

Учень «Малої академії мистецтв» Самсон розказує: любить читати поезію українських класиків. На його думку, якісні мистецькі твори популяризують рідне слово.

Самсон, учасник ансамблю «Чарівні струни»: Я дуже ціную свою мову, культуру. І я думаю, що треба багатьом людям спілкуватися саме українською мовою, тому що нас закликали до цього наші великі письменники.

Викладач педуніверситету Віра Мелешко каже: більше, ніж 45 мільйонів людей у світі вважають українську рідною. Тому потрібно говорити про її важливість.

Віра Мелешко, кандидат філологічних наук, доцент: Рідна мова є не лише визначальним чинником, скажімо, територіальним, національним чинником. Рідна мова є засобом порятування. Слово рятує.

Нагадаю, Міжнародний день рідної мови відзначають традиційно 21 лютого, починаючи  з 2000 (двохтисячного) року. Це свято заснували рішенням ЮНЕСКО для розвитку мови і культури.