Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Під Полтавою стартували всеукраїнські змагання серед юних гірськолижників

Під Полтавою стартували всеукраїнські змагання серед юних гірськолижників

Всеукраїнські юнацькі змагання з гірськолижного слалому стартували під Полтавою. 8 молодіжних команд в три етапи змагатимуться за Кубок України. Подробиці – від наших кореспондентів.

Анна Комар, журналіст: Ми знаходимося у Сорочиному Яру. Тут юні гірськолижники з 5-ти областей країни розпочинають перший етап змагань. Протягом 2-ох днів хлопці і дівчата долатимуть цю трасу, протяжність якої – понад 300 метрів.

Учасники змагань розповідають: готувалися напружено, відтак жадають перемоги.

Лілія, з команди «Ясіня» (Закарпатська область): Було дуже багато зборів. Тренувалися десь 2 місяці, це точно. 2 тренування на день.

Михайло, з команди м. Києва: Я старався дуже.  Я вважаю, що, можливо, на цих змаганнях буду першим.

Олександра, з команди «ДЮСШ-15» (м. Київ): Я надеюсь войти в «тройку», потому что полтавские девушки уже все «подтянулись» и начали у меня выигрывать.

Юні гості Полтавщини порівнюють тутешню гірськолижну трасу з тими, до яких вони звикли у своїх містах.

Олександра, з команди «ДЮСШ-15» (м. Київ):Маленькая очень. Короткая.

Лілія, з команди «Ясіня» (Закарпатська область): Ми зазвичай зовсім не на такій тренуємося. Кожна траса по своєму хороша. У нас більше сніг такий пухлий. Тут лід, але все одно дуже класно.

Михайло, з команди м. Києва: Вона коротша та полога.

У змаганні беруть участь 75 учасників віком від 12-ти до 16-ти років.

Сергій Дорош, директор ДЮСШ ім. О. Бутовського (м. Полтава): Післязавтра ми виїжджаємо на другий етап Кубка України, який буде проходити у Львівській області на гірськолижному комплексі «Буковиця». А звідти ми від’їжджаємо на Закарпатську область, де буде проходити третій етап Кубка України.

Минулого року за Кубок України змагалося вдвічі більше юних лижників, говорить співорганізатор змагань Георгій Бідний. І пояснює: причина у недостатньому фінансуванні цього виду спорту з боку держави.

Георгій Бідний, співорганізатор змагань «Полтавський район): Тому ми і відстаємо від європейського рівня, бо там вони постійно у цій каруселі крутяться. А у нас на цю «карусель» нема фінансів! Тому ми вискакуємо у Європу епізодично, а епізодично не виходить!

Всеукраїнські молодіжні змагання з гірськолижного спорту у країні проводять другий рік поспіль. Результати цьогорічного першого етапу будуть відомі 22-го лютого. Анна Комар і Павло Бардиш, Полтавські телевізійні новини.