Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

У Міжнародний день екскурсовода в Полтаві говорили про Миколу Лисенка

У Міжнародний день екскурсовода в Полтаві говорили про Миколу Лисенка

У Міжнародний день екскурсовода у Полтаві говорили про Миколу Лисенка. Розповідали про його творчу спадщину  та зв'язок із Полтавщиною.  175-річчю від дня народження композитора присвятили десяту наукову конференцію «Екскурсійна діяльність – реалії та перспективи». На заході були наші журналісти.

Микола Лисенко народився на Глобинщині. Науковий співробітник літературно-меморіального музею Котляревського Євгенія Стороха говорить: композитор ніколи не поривав зв’язків із Полтавщиною. Найліпшим другом тут у нього був книговидавець Григорій МаркЕвич, з яким Микола Віталійович регулярно листувався. Найцікавіша частка цих рукописів  - про відкриття у 1903 пам’ятника Котляревському у Полтаві. Лисенко активно долучався до цієї справи і сам, каже пані Євгенія

Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.П. Котляревського: Це було абсолютно все: якою мовою будуть здійснені написи, хто буде читати наукову доповідь про Івана Котляревського, які хори запрошені із Харкова, які співаки знайдені в Полтаві.   Він розумів, що це полтавське свято. Це наше обличчя перед усією Європою.

У Міжнародний день екскурсовода щорічна науково-практична конференція стосувалася музичної Полтавщини. Заступник начальника обласного управління інфраструктури та туризму Лариса Оніщук каже: більша частина маршруту пов’язана з Глобинщиною.

Лариса Оніщук, заступник начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА: Якщо говорити про Глобинський район, то це не тільки Микола Віталійович Лисенко, 175 років якому відзначатиметься саме у березнем місяці, а це й іще й Олександр Білаш, це і Раїса Кириченко. Це і брати Георгій і Платон Майбороди. Поет-пісняр Дмитро Луценко – це Пирятинський район, композитор Ісаак Дунаєвський – це Лохвицький район.

Наталія Павленко розповідала на конференції про педагогічний університет як осередок розвитку  культури і мистецтва на Полтавщині. Говорить: у сучасних політичних умовах  музичні твори Лисенка актуальні і нині.

Наталія Павленко, доцент кафедри музики, проректор з виховної роботи ПНПУ: Я думаю, що вони об’єднують. Вони об’єднають націю, незважаючи на те, що минуло двохсотліття  вже скоро.

Дмитро Соколов знається на музичному доробку митця. На заході виконав аріюПетра з опери «Наталка Полтавка» -  «Сонце низенько».

Дмитро розповідає: завдяки таланту Лисенко створив унікальні обробки українських народних пісень і закріпив їх у своїх творах.

Дмитро Соколов, директор обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи: У нього багато народних пісень. «Тарас Бульба» також. І оті фанфари, туди ввійшло багато уривків з народних композицій,які вже стали символом козацтва. 

На заході з нагоди Міжнародного дня екскурсовода  провідних працівників цієї галузі нагородили почесними грамотами.