Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві всі підрозділи міграційної служби перейшли на оформлення ID- карток

У Полтаві всі підрозділи міграційної служби перейшли на оформлення ID- карток

Замінити книжечку на картку. Полтавці переходять на пластикові паспорти. За минулий рік такі документи отримали близько семи тисяч жителів області.  Більше про це  в наступному сюжеті.

У Полтаві всі територіальні підрозділи міграційної служби перейшли на оформлення пластикових ID- карток замість звичних паспортів-книжок. В області  документи приймають в 14 територіальних підрозділах.

 Наталія Терещенко, головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ УДМС України у Полтавській області: Зараз всі підрозділи забезпечені матеріально-технічними ресурсами, які необхідні для оформлення ID- карток та закордонних паспортів. Зараз працюємо в районах: кожен день по 1-2 підрозділи підключаємо для прийому документів на оформлення біометричних документів.

Нині видають паспорти тільки нового зразка у формі ID-картки. Спеціально змінювати паперовий документ  на біометричні не потрібно.

Наталія Терещенко, головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ УДМС України у Полтавській області: Паспорти у формі книжечки вже не видаються територіальними підрозділами міграційної служби. На даний час оформляються нові документи із безконтактним електронним носієм. Паспорти у формі книжечки мають необмежений строк дії.

Світлана Городянин прийшла підтримати сина. Хлопець сьогодні отримав головний документ – паспорт у формі ID-картки.

Світлана Городянин, полтавка: Отримуємо паспорт дитині, по досягненні 16-ти років. Не знаю, як ми будемо з ним... Кращий чи ні. Узнаєм. Ще не розібрались. 

Особи, які оформлюють паспорт вперше, звільняються від сплати збору. Платити будуть лише ті, хто втратив старий паспорт, пошкодив  або змінив прізвище.

Наталія Терещенко, головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ УДМС України у Полтавській області: В термін 20 робочих днів це буде коштувати 279 грн., в терміновому режимі – 366 грн. Такі паспорти більш захищені від підробок.

За січень цього року прийняли майже півтори тисячі заяв на оформлення ІD - картки .