Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Телеканал «Лтава» презентував документальну стрічку «Соловецькі в’язні з України. Лесь Курбас і Микола Куліш»

Телеканал «Лтава» презентував документальну стрічку «Соловецькі в’язні з України. Лесь Курбас і Микола Куліш»

Таланти, знищені режимом. Телеканал «Лтава» презентував документальну стрічку «Соловецькі в’язні з України. Лесь Курбас і Микола Куліш». На прем’єрі побували Лілія Пархоменко та Павло Бардиш.

Актор Богдан Чернявський на сцені більше 20 років. У фільмі зіграв одну із головних ролей - режисера Леся Курбаса. Чоловік говорить: важливо було відтворити внутрішній світ героя.

Богдан Чернявський, виконавець ролі Леся Курбаса: У нас не художній фільм, немає потреби робити портретний грим. Найголовніше було передати його горіння, його прагнення того молодого театру.

Ця стрічка – друга із циклу «Соловецькі в’язні з України». Її ідея виникла  під час зйомок першого фільму, присвяченого нашому земляку Миколі Зерову.

Наталія Іванченко, автор сценарію, режисер-постановник та продюсер фільму: Ми були в Сандармосі, ходили по розстрільних ямах і побачили на дереві ці два портрета – Лесь Курбас, Микола Куліш. Дві долі на тлі епохи, в період сталінських репресій.

Ректор Полтавського педуніверситету Микола Степаненко каже: такі стрічки вчать не допустити помилок минулого.

Микола Степаненко, ректор ПНПУ: Історію треба знати, але до історії треба підходити цікаво. Я думаю, що сьогодні зразок і історичного знавства, і історичного любства, і історичної творчості є.

Над фільмом працювали більше 2-х років. В його основі й унікальні документи.

Ольга Ніколенко, сценарист фільму: Ми зверталися до джерел, які знаходяться в нас і тут, в Україні, і за кордоном, ми їх опрацьовували. І це було таке особливе тремтіння, коли ти береш, наприклад, паспорт Леся Курбаса. Ці документи, розумієте, вони інколи навіть розпадалися в руках.

Після перегляду глядачі діляться враженнями.

Глядач:  Його важко дивитися, дійсно важко сприймати таку інформацію, але це надзвичайно важливо, ми повинні це знати.

Глядач:  Дуже мені сподобався. Зуміли дуже добре передати атмосферу тих часів.

Глядач:  Дізнаєшся нове, можливо те, чого ти десь не дочитав, не побачив, не так собі уявив, побачив іншу точку зору. Тому – вражаюче, професійно.

Прем’єру документального кіно «Соловецькі в’язні з України. Лесь Курбас і Микола Куліш» дивіться на телеканалі «Лтава» 25 лютого о 20:30 та 26 лютого о 15 годині.