Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Вартість розчистки ставка у Семенівці - два мільйони гривень

Вартість розчистки ставка у Семенівці - два мільйони гривень

Затхла вода.  Ставок у селі Семенівка  Великобагачанського району вже кілька років не розчищають. Чому водойма в аварійному стані та скільки коштує його відновлення, дивіться далі.

Протягом 12 років територіальна громада Великобагачанської сільської ради  подає запити до облради щодо розчищення забрудненого ставка в селі Семенівка, розповідає голова  громадської організації "Сільський дозор" - Іван Войцун. Чоловік каже: аварійна водойма  площею понад 14 гектарів розташована у центрі села. І запропонував виділити з обласного бюджету майже півмільйона гривень на очистку ставка

Іван Войцун, голова ГО "Сільський дозор" (с.Семенівка Великобагачанського району): Взявся мулу півтора метра. І коли літом велика спека, дають випарування,  і почалися у селі отруйні захворювання.

Водозабірна площа  є  недостатньою для ставка, тож виконання робіт із його  розчистки є нераціональним, говорить директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Піддубний.

Ігор Піддубний, директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА: Рівень ґрунтових вод в області значно знизився, це ще три роки тому було заявлено - від одного до трьох метрів на території області. Тому  я дійсно не є прихильником розчистки цього ставка.

Водойму зіпсували  у 2009 році, розповідає голова Великобагачанської районної ради Григорій Полтавець. Та додає: тоді  місцеве господарство  випустило воду зі ставка та прорило траншеї. Зараз у районному та сільському бюджетах коштів на розчищення аварійної водойми немає.

Григорій Полтавець,  голова Великобагачанської районної ради: Проектно-кошторисна документація яку потрібно виготовляти, буде вираховуватись, для виконання цих робіт,  десь два мільйона. Виконання цих робіт.

За висновком Полтавського обласного управління водних ресурсів поліпшення екологічного стану ставка у селі Семенівка й поповнення його водою можливе, якщо  закачати воду зі стороннього джерела або за рахунок підйому рівня ґрунтових вод.