Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У Полтаві діє фотовиставка, присвячена подіям Революції гідності

У Полтаві діє фотовиставка, присвячена подіям Революції гідності

Історичні миті, зафіксовані об’єктивом. У Полтаві діє фотовиставка, присвячена подіям Революції гідності. Ці знімки бачили і мої колеги Лілія Пархоменко та Олег Бондаренко.

На світлинах– люди, об’єднані спільною ідеєю. Тому, за словами фотокореспондента Сергія Пустовіта, не так багато відомих облич.

Сергій Пустовіт, фотокореспондент: Все ж таки, це невідомі для загалу люди, які вийшли для того, щоб змінити ситуацію в країні, відкинути фальш, відкинути руйнацію.

На одній із фотографій учасниця акцій протесту Віра Маслак не одразу впізнала себе. На знімку вона чіпляє білі квіти на щити правоохоронців. Говорить, у подіях на Майдані активну участь брали і жінки.

Віра Маслак, учасниця Революції гідності, волонтерка: Хтось із букетом квітів стояв, хризантеми. І ми з жінками почали по квіточці відривати від цього букету і вставляти, щоб показати, що ми з миром ідем, ми хочемо просто змін системи, а не війни.

Згодом це фото виставили на сайті Міністерства закордонних справ України, розповідає автор Сергій Пустовіт. Чоловік каже: із Майданом пов’язано багато спогадів. Серед них – події одного морозного дня, коли натовп людей був особливо щільним.

Сергій Пустовіт, фотокореспондент: Один із священиків, який стояв трошки вглиб натовпу, побачив, що мені уже важко знімать. Для мене це була така несподіванка, він якимось чином пробився крізь цих людей. І приніс мені рукавички теплі, щоб зігріти руки.

Представлене на виставці – лише невелика частина знімків.

Сергій Пустовіт, фотокореспондент:Фотоматеріал, відзнятий у ці роки, набагато ширший, масштабніший. Я думаю, в подальшому, можливо, це буде розширюватися, за змістом, нові обличчя з’являться.

Виставка фотографій Анни Чапали та Сергія Пустовіта про Революцію гідності діє на першому поверсі у фойє Полтавської облдержадміністрації.