Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Реорганізовувати чи ні бригаду екстреної допомоги в бригаду парамедиків?

Реорганізовувати чи ні бригаду екстреної допомоги в бригаду парамедиків?

Як реорганізувати систему екстреної медичної допомоги? В обговоренні цієї теми взяли участь кілька обласних центрів України. Діалог фахівців відбувся в рамках медичної он-лайн-трансляції.  На їхні запитання шукали відповіді експерти та політики з Києва.

На створення відділень екстреної меддопомоги, сучасних диспетчерських і кол-центрів, розширення мережі підстанцій, що передбачає нова система,  необхідні кошти. Їх відсутність є на сьогодні головною проблемою.

Володимир Похмурський, генеральний директор КЗ «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги»: Нема достатнього фінансування на ту модель, яка прописана в законодавстві. І це один із способів зекономити фактично видатки на утримання системи.

Тетяна Кондратюк в.о. директора  Департаменту охорони здоров’я та соціальної політики Одеської ОДА: Дійсно фінансування повинне бути цільовим окремим рядком. І це повинно бути, можливо окрема медична субвенція.

Реорганізовувати екстрену медичну службу найближчим часом в Полтаві не будуть.

Володимир Мохначов, начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи ДОЗ Полтавської ОДА:Убирать врачебные бригады со службы скорой помощи мы не собираемся в ближайшее время. Врачебные бригады могут быть ликвидированы в целом, но только при  том условии, если будет реформирована семейная медицина. С организацией службы скорой помощи круглосуточно.

Старша медична сестра відділу виїзної екстреної медичної допомоги Інесса Вітвіцька каже: якщо реорганізувати бригаду екстреної допомоги в бригаду парамедиків, смертність серед населення збільшиться на 90%.

Інесса Вітвіцька, старша медична сестра відділу виїзної екстреної медичної допомоги (м. Полтава): Парамедик не може на сьогодні виконувать функцію медика тому, що не існує взагалі в Україні системи навчання парамедиків. За кордоном – це парамедик, який пройшов навчання базовий медичний рівень має, або рівень бакалавра хоча б. Зараз в Україні парамедиками себе називають ті, хто пройшов 48-годинні або 120-ти годинні курси, але цього не достатньо.

Дискутували під час он-лайн-трансляції і з приводу кількості медперсоналу, який працюватиме в кареті екстреної медичної допомоги.

Олександр Лінчевський заступник міністра охорони здоров'я України: Якщо умовно екстреного медичного техніка за кермом та парамедика поруч, дві особи достатньо чи ні на майбутнє.

Володимир Мохначов, начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи ДОЗ Полтавської ОДА: Если мы передаем только функцию ЕМП из двух человек, она не реальна. Потому, что даже реанимационные мероприятия проводить два человека, ну могут, но транспортировать больного при необходимости в машину из квартиры чрезвычайно сложно.

Окрім цього, говорили  про досвід співпраці диспетчерських служб  та бригад карети швидкої.  Такі сучасні диспетчерські центри діють на сьогодні  в Києві, Дніпрі, Полтаві,  Харкові, Сумах, Вінниці та  Івано-Франківську.