Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві відкрили меморіальну дошку на честь загиблого в АТО земляка

У Полтаві відкрили меморіальну дошку на честь загиблого в АТО земляка

У Полтаві відкрили меморіальну дошку на честь загиблого в АТО земляка Олександра Максимова. Присутні на заході – рідні та друзі бійця, учні і вчителі - поклали квіти та вшанували пам»ять військового хвилиною мовчання. Більше про це – у наступному сюжеті.

Пам'ятну дошку на честь загиблого на Донбасі військовослужбовця Олександра Максимова відкрили на фасаді Полтавської гімназії №33, в якій він навчався.

Людмила Куракіна, класний керівник О.Максимова: Мне трудно говорить о Саше в прошедшем времени. Я никогда не думала, что в свои 81 год мне придется присутствовать на церемонии открытия мемориальной доски Саше Максимову.

Олександр народився у сім’ї військового. Після смерті тата, який загинув в Іркутську, разом з мамою та сестрою переїхав до Полтави. Мати  загиблого Лариса Максимова  згадує,  як хвилювалася за навчання сина в новій школі.

Лариса Максимова, мама О. Максимова: Приехали на последнюю четверть сюда. Начала переживать, а она говорит: Да, что вы переживаете за оценки? Лишь бы человеком вырос. – Видите- вырос человеком.

Олександр Максимов був професійним військовим. Під час мобілізації  2014-го року  добровольцем пішов на передову.

Олександр Сулима, в. о. військового комісара Полтавського військового комісаріату, майор: Я з ним служив з першого дня оголошення мобілізації. 2 березня, коли російські окупанти захопили Верховну Раду Криму, він прийшов одним з перших і висловив своє бажання захищати Вітчизну. Це був справжній патріот своєї Вітчизни. Хоча він росіянин за національністю, але душею він був справжнім українцем.  

Лариса Максимова, мама О. Максимова: Він і пішов, сказав: "Мама, я йду, щоб не прийшли сюди і не іздівались над тобою. Я йду за вас! В першу чергу за вас, щоб ви жили спокійно".

Ініціював встановлення меморіальної дошкикерівник громадської організації «Асоціація ветеранів АТО» Вадим Ямщиков.

Вадим Ямщиков голова громадської організації «Асоціація ветеранів АТО»: За нашою ініціативою в місті встановлюються дошки. Це вже десь 10-та дошка. Деякі з них відновлювалися, тяжко підрахувати. Але вшанування пам’яті загиблих полтавців – це для нас справа честі.

Нагадаємо, Олександр Максимовзагинув у вересні 2014 на Донеччині, поховали його у Полтаві  на Алеї Героїв. Посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.