Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавці анонімно скаржаться на своїх роботодавців

Полтавці анонімно скаржаться на своїх роботодавців

На Полтавщині більшає скарг від населення про недотримання трудового законодавства щодо виплати мінімальної заробітної плати. З початку року до управління Держпраці надійшло понад 100 таких звернень. Третина з них анонімні. Про це та інше говорили на підсумковій колегії управління Держпраці в Полтавській області.

Головним завданням працівників управління Держпраці залишається контроль за охороною праці. Минулого, 2016-го вдалося дещо знизити рівень виробничого травматизму. На підприємствах, підконтрольних управлінню, сталося 188 нещасних випадки, що на 6 менше, ніж у році попередньому. З них 17 із смертельними наслідками, що на 2 менше, ніж у 2015–му. Найбільше зростання виробничого травматизму зі смертельними наслідками спостерігалося на підприємствах нерудної промисловості, підприємства водопровідно-каналізаційного господарства, нафтогазової промисловості та будівництва.

Сергій Щербак, начальник управління Держпраці в Полтавській області: Сталося 2 таких резонансних випадки групових при виконанні газових робіт.

У зв’язку із підвищенням мінімальної заробітної плати до 3200 гривень фахівці управління контролюють  дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці суб’єктами всіх форм власності .

Наталія Велика, заступник начальника управління Держпарці в Полтавській області: Я думаю, що цей рік має стати роком переломним. А з прийняттям нових законодавчих актів тим більше.

Сергій Щербак, начальник управління Держпраці в Полтавській області: В лютому надійшло 96 звернень про недотримання законодавства. Ми розглянули близько 30. 1 підприємця покарали. 30% цих звернень анонімні.

Проблемним питанням залишається експлуатація в житловому фонді області пасажирських ліфтів після закінчення нормативного терміну служби, який становить 25 років. За словами Сергія Щербака з майже 2,5 тисяч ліфтів, що експлуатуються в житловому фонді області,  половина вичерпала граничний термін служби. З них необхідно провести експертне обстеження близько 300-ам ліфтам.  Найгірша ситуація у Полтаві.