Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

У Полтаві провели Всеукраїнський конкурс, присвячений творчості Лесі Українки

У Полтаві провели Всеукраїнський конкурс, присвячений творчості Лесі Українки

Змагаймося за нове життя. У день народження Лесі Українки в Полтаві провели Всеукраїнський конкурс учнівської та студентської творчості. Захід присвятили творчості видатної української письменниці. З учасниками конкурсу познайомились і наші журналісти.

Дев'ятирічна Анастасія розповідає: поезію Лесі Українки вчить із шести років. Для виступу на Всеукраїнському конкурсі дівчинка підготувала улюблений вірш - "Сльози -перли". Каже, під час декламування поезії вкладає власні почуття.

Анастасія Підковська,  учениця Державної спеціалізованої  художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв у Опішні»: Я хочу показати, як Леся Українка хотіла допомогти Україні, як вона говорила про Україну, що треба її підняти - допомогти. Сьогодні так і відбувається - йде війна. 

Вчитель початкових класів Людмила Козир говорить: поезія Лесі Українки актуальна й сьогодні. Та додає: українська поетеса писала на майбутнє.

Людмила Козир, вчитель Державної спеціалізованої  художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв у Опішні»: Так-як у нас події відбуваються на сході України, це все вона ніби багато років назад вбачала. І те що відбувається зараз діти цим переймаються. Зокрема вірш "Сльози-перли" ніби написано у наш час. 

За словами педагога, під час ознайомлення із  творчістю Лесі Українки діти переймаються долею письменниці.

Людмила Козир, вчитель Державної спеціалізованої  художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв у Опішні»: Звичайно,  відображається ще її невиліковна хвороба - що вона відчувала, те й писала. Це ще дітей дуже проймає у початкових класах.

 Крім декламування,  звучали пісні на слова Лесі Українки, діти підготували малюнки.  Всеукраїнський конкурс,  присвячений творчості Лесі Українки "Змагаймося за нове життя" проводять вдруге. Захід приурочений до дня народження письменниці. До окупації Криму цей конкурс проводили в Автономній Республіці.