Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Відзначили Масляну і в інших містах та селах Полтавщини

Відзначили Масляну і в інших містах та селах Полтавщини

Відзначили Масляну і в інших містах та селах Полтавщини.   Як все відбувалося, наш наступний сюжет.

До села Великий Тростянець з’їхалися народні колективи з усього Полтавського району. Тут  ярмарки, співи, танці і їжа на будь-який смак.

Голос:  У нас млинці з різними начинками: із зеленню, з буряком, з морквою, деруни.

У цьому селі Масляну святкують уперше, розповідає організатор дійства Жанна Мірошниченко.

Жанна Мірошниченко, організатор свята:У давнину, коли люди проводили такі свята, вони згуртовувалися, відбувалося духовне єднання. Вірю, що це свято принесе чимало користі, особливо у такий важкий час. Люди розвіються, повеселяться.

Святкувати Масляну люди прийшли сім'ями, а ще запросили друзів. Зимові гуляння - гарна нагода побачити тих, кого любиш, говорить пані Світлана.

Світлана, жителька с. Великий Тростянець: Свято добре організовано, гарні костюми. Ми проводимо зиму, зустрічаємо весну, яка незабаром прийде і принесе нам щастя, здоров»я і хорошого настрою.

Ольга, жителька с. Великий Тростянець: Готувалися всі дружно, гарне свято. Є таке повір’я: якщо це свято весело проведеш, то і наступні дні будуть веселі. Свято вдалося

Після частування забави – традиційна битва мішками, конкурс на найкращий млинець. Проводили Масляну хороводами довкола палаючого опудала - колодія.  Святкували прОщену неділю і в Кременчуці. На свіжому повітрі людям пропонували покуштувати  млинці, шашлики та вареники.

Окрім концерту, чоловіки мірялися силою в армреслінгу, перетягували канат і підіймали гирі. Участь у спортивних змаганнях взяли близько 50-ти учасників. Більшість з них - вихованці спортивних шкіл і товариств.

Володимир Кисельов, олімпійський чемпіон: Не модно курити, пити пиво, а модно займатися спортом, бути сильним і гарним

Під народні та дитячі нАспіви Масляну святкували і в Миргороді.  Для дошкільнят влаштували конкурси і забави. Пані Лариса каже: зима була складною, тому Масляна цьогоріч по-особливому радує.

Лариса, гостя міста: На цьому святі у Миргороді я вперше. Дуже гарно і цікаво. Млинці, шашлики. Мені дуже подобається.

Катерина Мороз, методист районного будинку культури: Хочемо, щоб наше підростаюче покоління долучалося до цих традицій, не забувало їх, продовжувало

Масляна – це карнавальний тиждень перед особливим періодом року в християнському богослужбовому календарі. Після нього розпочинається Великий піст.