Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

"Дебальцеве -2015: ні війни, ні миру": у Полтаві згадали загиблих героїв АТО

"Дебальцеве -2015: ні війни, ні миру": у Полтаві згадали загиблих героїв АТО

В пам’ять про Дебальцеве. У Полтавському краєзнавчому музеї згадали загиблих героїв, які віддали життя у боях під містом Дебальцеве Донецької області. Організатори провели захід під гаслом "Ні війни, ні  миру". Дивіться про це далі.

Ветеран АТО  Ігор Тищенко з початком бойових дій  на війну пішов добровольцем. Чоловік розповідає: у 2014 році  українські війська стояли,  оточивши Донецьк. На думку військового, можновладці зробили помилку, відвівши війська від Дебальцевого у лютому 2015-го.   

Ігор Тищенко, ветеран АТО: Дебальцеве коли я виходив - потрійна лінія оборони була. Ніколи не думав що можуть здати станцію Дебальцевську, ворогу. Ну, значить так треба.

Співорганізатор круглого столу - колишній командир 16-го мотопіхотного батальйону - Іван Петренко говорить: боротьба з тероризмом не може тривати кілька років. За словами чоловіка,  владі час визначити: в Україні мир чи війна і назвати речі своїми іменами.

Іван Петренко, голова ГО "Сім’ї загиблих учасників бойових бій Полтавщини": Я буквально 16-го лютого був на зустрічі з Президентом України. І Президент України у своєму виступі вказав, що в Україні йде війна, що Україна стоїть у протистоянні з РФ. У інших документах говориться, що це проводиться АТО.

Сміливий, доброзичливий та з почуттям гумору -  так говорить про свого сина  полтавка Раїса Гречко. Боєць 128-ої бригади  Дмитро Гречко  загинув 14-го січня 2015-го року під час мінометного обстрілу поблизу Дебальцевого. Раїса Петрівна згадує сина зі сльозами на очах. 

Раїса Гречко, мати загиблого героя АТО: Він безвредний, спокійний такий був. Десантником був. Двічі його посилали в Чечню. Отакий він – бідовий.

Під час трагічних подій у Дебальцевому  метою російських військ був вихід на межі адміністративної території Харківської та Дніпропетровської областей, розповідає завідувач відділу новітньої історії краєзнавчого музею- Валентина Клочко. Історик каже: крім подій у Дебальцевому, раніше вже влаштовували захід,  присвячений Іловайській трагедії.

Валентина Клочко, завідувач відділу новітньої історії Полтавського  краєзнавчого музею: Ми завжди у уроках, в експозиціях, намагаємось і молодому поколінню передати цей біль і готовність допомагати нашим воїнам. Це буде можливо і ще одним нагадуванням про тих хлопців, які стоять зараз на м передовій. Яким не так просто й не легко як нам зараз.   

Нагадаємо, бої за Дебальцівський плацдарм почалися  наприкінці липня 2014 року. За даними помічника міністра оборони  Юрія Бірюкова,  станом на 20-те лютого 2015 року, за місяць у боях за Дебальцеве загинули 179 українських військових. Втрати терористичних угрупувань  сягали майже трьох тисяч чоловік.