Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

44 сержанти поповнили лави Збройних Сил України

44 сержанти поповнили лави Збройних Сил України

Більше двох років служби і навчання – позаду. У Військовому коледжі Полтави провели випуск сержантів Збройних Сил України. На урочистостях побували і наші кореспонденти Лілія Пархоменко та Павло Лопатюк.

На плацу – 44 молодих сержанти, їхні батьки та рідні, а також курсанти коледжу.

19-річний випускник Владислав Гутарєв після отримання диплому планує навчатися і далі. Говорить: мріє, як всі рядові, дослужитись до генерала. Військовим вирішив стати через неспокійну ситуацію в країні.

Владислав, випускник Військового коледжу сержантського складу: Йшов в часи війни, коли почалася війна, вирішив, що треба комусь захищати країну і вибрав цю професію. Найважче в навчанні – це був перший курс, а так все було добре. В принципі, з самого важкого – це техніка, яку ми вивчали.

Два з половиною роки сержанти вивчали не лише військові, а й цивільні системи зв’язку. Шість випускників  закінчили коледж із червоними дипломами. Половина з них – дівчата.

Кирило Злобін, начальник Військового коледжу сержантського складу: У нас гендерна політика, в принципі, все гаразд. Вступають і хлопці, і дівчата. Але чомусь дівчата краще встигають. Вони більше мотивовані чомусь, я не знаю, вони стрімляться.

Випускниця Катерина Пчелінцева розповідає: і хлопців, і дівчат навчають однаково. Батьки Каті – теж військові, тому унаслідувала їхню професію. У коледжі знайшла однодумців.

Катерина, випускниця Військового коледжу сержантського складу: Самое тяжелое – это сейчас прощаться со всеми, я не знаю, как дальше мы будем по отдельности, не представляю уже, наверное, нас. А в период учения – это все преодолевается.

Пані Людмила – мама одного із випускників. Говорить: завжди мріяла, щоб син був військовим. Її родина живе у Сумах, тому тривалу розлуку переживали важко.

Людмила, мама випускника Максима Пчелінцева: Виделись очень редко, но по возможности всегда приезжал, всегда поддерживала. Сейчас очень как-то тревожно, слезы на глаза наворачиваются. Переживаю за его дальнейшее будущее, но думаю, что все будет хорошо..

Нагадаю, Військовий коледж сержантського складу — навчальний заклад, створений 2010 року у Полтаві на базі Військового інституту телекомунікацій та інформатизації.