Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Ініціативні жінки-переселенки ділилися підприємницьким досвідом

Ініціативні жінки-переселенки ділилися підприємницьким досвідом

Цілеспрямовані, амбітні та з бажанням реалізуватися в бізнесі.  Саме такі жінки-переселенки завітали до Полтави на тренінг з жіночого лідерства, підприємництва та гендерних ініціатив.  Тепер вони знають, як відкрити власну справу і не бояться  це зробити. Докладніше – в наступному сюжеті.

Ольга Скорова розповідає:  її життя змінилося після того, як переїхала до Харкова. Там вступила до ділового клубу партнерів, де навчають фінансовій грамотності. Відтоді почала їздити на тренінги. Завдяки останньому, що відбувся  в Полтаві, жінка хоче відкрити власну справу.

Ольга Скорова, переселенка із Луганська: Совершенно однозначно,  я приняла решение, что я буду открывать свое дело. Это моя любовь. Я 14 лет занималась производством мебели под заказ. Чем и решила заняться сейчас. Ну и однозначно хотелось бы заниматься глобально какой-то  общественной деятельностью.

Повірила у себе після тренінгу і Поліна Калашникова. Каже: два роки тому переїхала до Полтави із Донецька. Нині перебуває у декретній відпустці, але вже знає, чим займеться після.

Поліна Калашикова, переселенка із Донецька: До цього тренінгу я не була ще впевнена, чим я хочу займатися. Я тут отримала дуже багато нових знань. Мабуть навіть трошки змінила свою уяву І зараз я вже розглядаю таку думку про відкриття власної справи.  Я поки що не впевнена, що це саме буде. Але я зрозуміла, що я не готова повертатися до якоїсь там нормованої, офісної роботи.

Олеся Кобзар теж  переселенка з Донецька. Після того, як допомогли їй, жінка  вирішила об’єднати інших.

Олеся Кобзар, працює в інтеграційному  центрі  для ВПО в Полтаві: Мне хотелось  просто собрать всех вместе  переселенцев. Все вк разных местах находятся  и с ними организовывать общее дело. Потому, что я столкнулася с этими проблемами и однозначно и у них есть проблемы.

Активізувати зусилля жінок-переселенок, розкрити лідерський потенціал  та підвищити рівень обізнаності.  Це те, чого хотіли досягти завдяки тренінгу. Прикладом є  Віта Скрипник, яка нині проживає в Чорнухинському районі. Жінка скоро відкриє перукарню.

Вікторія Курилко, радник Міністерства соціальної політики з питань ВПО в Полтавській області: Вона каже: ви знаєте, я ще там сумнівалася відкривати мені власну перукарню, чи ні. Ну сьогодні я стовідсотково знаю і можу вас запросити перерізати стрічку.

Наприкінці березня в Полтаві  планують зробити виставку-презентацію товарів та послуг ініціативних жінок-переселенок. Охочих взяти участь чимало, каже Вікторія Курилко.