Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Наодинці з проблемою: у Терешках талий сніг затопив квартири

Наодинці  з проблемою: у Терешках талий сніг затопив квартири

 Мокрі  квартири. До редакції служби новин  звернулися власники помешкань п'ятиповерхівок по вулиці Шевченка у селі Терешки  Полтавського району.  З початком відлиги стіни їхніх квартир покрилися мокрими плямами, а зі стель  капає вода. Чому сільська рада та комунальники відмовляються  ремонтувати покрівлі будинків та чи  може допомогти в цьому рейдержадміністрація Полтавського району , дізнавалися Ольга Гриненко та Павло Лопатюк.

Ранок 19-го лютого почався із дощу у квартирі, розповідає Наталія Окутіна. Вода зі стелі капала всюди.

Наталія Окутіна, власниця квартири на вул. Шевченка, 2: Телевізор успіла убрати, шкаф повністю намок - обої повідпадали. Куток вікна теж був повністю мокрий. Усі сусіди гуртом почали допомагати - воду збирати, хто поліз на дах чистити сніг, відбивати кригу.

Квартира Наталії розташована на останньому поверсі.  Жінка підрахувала, що вартість відновлення покрівлі над її помешканням становить 25  тисяч гривень.  У сільській раді, каже, допомогти відмовились.

Наталія Окутіна, власниця квартири на вул. Шевченка, 2: 20-го лютого звернулась до сільської ради, вони мені відповіли, що ремонтні роботи криші проводити за рахунок жителів будинку.

Капає згори  і в інших житлових будівлях по вулиці Шевченка. Ігор Кухаренко, господар квартири із мокрою стелею,  розповідає: покрівлю самостійно латали самі господарі помешкань.

Ігор Кухаренко, власник квартири на вул. Шевченка, 7: Как здесь ремонтировать? Шо делать? Ближе подойдите - отвалилось. Я не знаю, как ремонтировать, какие материалы?

Під час зйомки у квартирі  Ігора  Павловича через мокру стелю починає іскритись електрична лампа. Власниця ще однієї квартири   Юлія Педченко каже: у її житлі дах тече майже два роки.  Квартплату сплачує вона регулярно, проте  послуг Терешківське комунальне підприємство не надає.

Юлія Педченко, власниця квартири на вул. Шевченка,7: Ремонт у під’їзді робили за свій кошт, ремонт у підвалі - ми скидалися самі за свій кошт робили. А що робе ЖЕК? Мабуть сміття нам вивозить і, мабуть, не знаю більше що.

Місцевий житель  Геннадій розповідає: напередодні  у його будинку на вулиці Шевченка 8 А,  вода із покрівлі затекла в електролічильники.

Геннадій: Вода обрушилась по стояку - где идет электропроводка по всему подъезду - загорелось.  Дым по всему подъезду. Сгорела проводка на четвертом этаже,  полностью вырубило электричество. Нету даже электрика, понимаете? Пригласили электрика частного, в ЖЕКе нет электрика.

Сільський  голова Наталія Туркеніч на час нашого приїзду на робочому місці була відсутня. Секретар Терешківської сільської ради Лариса Сердюк ситуацію із аварійними покрівлями житлових будинків не коментує.

Лариса Сердюк, секретар Терешківської  сільської  ради: Я без голови нічого не можу вам пояснити. Звернення написані - на звернення надані відповіді, що мешканці будинків ремонтують дах за свій кошт. Це приймалось на сесії в прошлом году.

Телефоном Терешківський сільський голова Наталія Туркеніч повідомила: раніше багатоповерхівки були у державній комунальній власності. Тепер всі місцеві квартири приватизовані, тож сільська рада не зобов’язана проводити ремонт покрівель.

Наталія Туркеніч, голова Терешківської  сільської  ради: Пішла приватизація майна - форма власності змінилася - балансоутримувачу воно стало не вигідно й дома спихнули в комунальну власність. Квартири передали  у приватну власність, отже згідно закону: кожен, хто є власником квартири, є співвласником даного будинку. Він несе відповідальність за його утримання у належному стані.

Депутат Терешківської сільської ради Тетяна Шмиголь говорить: на восьмій позачерговій сесії сільської ради депутати не голосували за рішення про ремонт аварійних покрівель коштом самих власників квартир. За словами Тетяни, це рішення було вписане після сесії сільської ради.

Тетяна Шмиголь, депутат сільської ради:  Ми голосували і написано в протоколі, що ми голосуємо за виділення коштів на ремонт покрівель в сумі 5 тисяч гривень на будинок 74 Б. Уже в рішенні єсть пункт номер два - ремонтні роботи по покрівлях інших будинків проводити за рахунок мешканців будинків.

Керівник Терешківського комунального підприємства Олег Болібрух у телефонній розмові повідомив: за минулий рік витрачено майже 116 тисяч гривень на частковий ремонт покрівель трьох будинків у Терешках та Копилах.  Олег Болібрух каже: 29-го серпня 2016-го року  звернувся з листом до сільської ради з метою дофінансування  ремонту дахів інших будинків, зокрема, і на Шевченка 7, у 200 тисяч гривень. За словами керівника, через сварки депутатів на сесії сільської ради лист до голосування так і не дійшов. Не ухвалювали рішення й  про відмову у ремонті дахів багатоквартирних будинків.

 Олег Болібрух, керівник Терешківського комунального підприємства: Наскільки я пам’ятаю, то воно не голосувалось. Це всього-навсього було голосування за виділення п’ять тисяч гривень на будинок 70,Б.  

За словами Олега Болібруха,  у селах Терешки та Копили заборгованість за комунальні послуги становить 170 тисяч гривень. Комунальник говорить: тариф розраховувався у 2012 році. Зараз мешканці будинків за освітлення місць загального користування платять 33 копійки за метр квадратний.

Олег Болібрух, керівник Терешківського комунального підприємства: Це в той час, коли підприємство сплачує за кіловат енергії 1,20. Щас зарплата сантехніка і двірника становить 3200 грн., а в тарифі зарплата двірника – одна тисяча гривень. І ось ця недооціненість послуг веде до того, що ми і не в повному обсязі надаєм послуги, але ж люди і не доплачують.

За словами першого заступника голови Полтавської райдержадміністрації Валентина Герасименка, ні голова Терешківської сільської ради, ні керівник комунального підприємства до райдержадміністрації не зверталися. Валентин Герасименко каже: вирішення питання ремонту покрівель  можливе за умови звернення власників змокрілих помешкань до райдержадміністрації.

Валентин Герасименко, перший заступник голови Полтавської РДА: Є тарифна політика: якесь комунальне підприємство якоїсь сільської ради, органів місцевого самоврядування встановлюють тариф. В Терешках було 1,15 і в кінці минулого року вони знизили тариф до 97 копійок. Розумієте? Вони завідомо знизили тариф, знаючи що не покриваються ніякі розходи і коштів на ремонти будинків немає – це популістській метод. Тепер після рішень виконкому – виникають питання у людей.

Ольга Гриненко, Павло Лопатюк. Полтавські телевізійні новини.