Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Посол Канади відвідав Миргород

Посол Канади відвідав Миргород

У Миргороді  побував Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук. Дипломат відвідав провідні підприємства  міста та поспілкувався з представниками майбутньої об’єднаної територіальної громади. Про що йшлося, знає Наталія Кондра.

Активна участь миргородців у міжнародних ініціативах і зокрема в проекті "Партнерство для розвитку міст"  зацікавила Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні Романа Ващука.  Дипломат з робочим візитом відвідав місто-курорт та побував на стратегічних об'єктах, які стали туристичними та економічними брендами. Спілкуючись з керівниками провідних підприємств, Роман Ващук відзначив потужний  виробничий  потенціал  миргородської громади.

Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні: Працюючі підприємства , завод мінвод, який вже експортує в Канаду і  далі буде це робити, який як і курорт, який в минулому році скромно прийняв з Канади, я думаю, слава його зросте, в зв'язку з Проектом, а найголовніше, що є бажання і міста і навколишніх громад  працювати для цілого регіону, бо не тільки від формальних, але і від людських відносин багато чого залежить.

 Нині  експерти канадського проекту ПРОМІСдопомагають  миргородцям  написати Стратегію Миргородського субрегіону. Цей документ має важливе значення в життєдіяльності громади, - каже міський голова Сергій Соломаха.

 Сергій Соломаха, Миргородський міський голова: Якщо раніше Стратегію міста ми робили за свій кошт, це коштувало тисяч 13-15, зараз - в районі 100, і треба наймати організацію, а ми це робим за рахунок проекту. Стратегія, яка буде працювати найближчі 10 років, без цієї стратегії ми не можем подати заявку на додаткове фінансування  чи ДФРР, чи з інших джерел.

У співпраці з експертами проекту міжнародної технічної допомоги ПРОМІС відбулося чотири робочих сесії. Наступним кроком  буде  допомога у написанні міжмуніципальних проектів, які  реалізовуватимуть  за коши канадського проекту, - говорить регіональний координатор Ірина Дудка.

Ірина Дудка, регіональний координатор проекту ПРОМІС у Полтавській області: Другим етапом реалізації проекту ПРОМІС у Миргороді має стати виділення грантових коштів на фінансування одного з інвестиційних проектів, що відповідатиме плану заходів реалізації даної стратегії, ми тільки пробуємо це робити, так от – Миргороду це вдається найкраще. Проект буде допомагати не тільки з Стратегією, а  з написанням проектів підтримки малого і середнього бізнесу. З допомогою Проекту буде впроваджуватись такий елемент самоврядування, як бюджет участі.

За словами Романа Ващука,  проект ПРОМІС впроваджують  у чотирьох областях України.

Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні: Я перший канадський посол, який офіційно відвідав Миргород,  це спізнення на 25 років приблизно, але намагаємся надолужити втрачене і через проект Проміс  працюємо з цілою громадою Миргородщини,  щоб виробити стратегію і профінансувати  і стратегічну і проекту роботу, яка дозволить і бізнесу, і громадським організаціям,  і громадянам через бюджет участі  створити власне місто за власним бажанням.

Проект ПРОМІС  триватиме в Україні до 2020 року. Його реалізує Федерація канадських муніципалітетів у 19 містах за фінансової підтримки Уряду Канади.