Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Костянтин Яхновський
Костянтин Яхновський

Чорнобильці Полтавщини б'ють на сполох: в платіжках за компослуги захмарні суми

Чорнобильці Полтавщини б'ють на сполох: в платіжках за компослуги захмарні суми

Чорнобильці Полтавщини б'ють на сполох. Окрім того, що з кожним роком їм урізають пільги, цього опалювального періоду вони почали отримувати платіжки з великими сумами за опалення,-  каже голова  обласної громадської організації "Союз Чорнобиль України" Віктор Шкурпела. Так, наприклад в Диканьці за трьохкімнатну квартиру необхідно сплатити більше 10 тисяч гривень. Звідки беруться такі нарахування  та про інші наболіли питання ліквідаторів говорили у Полтаві на загальних обласних зборах чорнобильської організації.

Олексію Яреськові 58 років. Він чорнобилець 1-ї категорії  та інвалід ІІ групи. Мешкає в трикімнатній квартирі у багатоповерховому будинку в Диканьці. Площа помешкання 68 квадратних метрів. Минулої зими за опалення платив 128 гривень. Цього року  в котельні поставили тепловий лічильник. Рахують за фактичним споживанням  гігакалорій. Каже, за грудень отримав платіжку на 8 тисяч 600 гривень при пенсії в 3 тисячі.

Олексій Яресько, чорнобилець 1-ї категорії, інвалід війни 2 групи: А за січень нарахували 12 тисяч. Як вони рахують: площа, гігокалорії формула і виходить така сума.

Такі ж платіжки отримав і його сусід Олександр Рябіхин.

Олександр Рябіхин, чорнобилець 1-ї категорії, інвалід війни 2 групи: Ми стали заложниками этой системи. Вони хочуть подати на нас в суд. І це при тому, що у нас льготи на 52 кв. м. і лише за 12 -  9 тисяч.

Олексій Яресько, чорнобилець 1-ї категорії, інвалід війни 2 групи: Це Диканський комбінат комунальних послуг, а вони заключили договір з «Київтрансгаз».

Голова  обласної громадської  організації "Союз Чорнобиль України"  Віктор Шкурпела невдоволений  таким ставленням до чорнобильців. Каже,  треба  захищати людей,  які ціною власного життя рятували світ. Для довідки: щороку на Полтавщині вмирає в середньому 360 ліквідаторів ЧАЕС, або по одному щодня. 

Віктор Шкурпела, голова Полтавської обласної ГО "Союз Чорнобиль України": З 1 березня підняли ціни на електроенергію. Як так можна платити.

В свою чергу чорнобильці готові вдатися до найрадикальніших засобів. 

Микола Дибін, голова фонду інвалідів-чорнобильців у Полтавській області: У мене склалося таке враження, що в тий же Диканці жив чоловік, він там народився, коли вже був газ. А зараз у нього викручують руки. хоч зброю бери в руки…

Віктор Шкурпела, голова Полтавської обласної ГО "Союз Чорнобиль України": Дійшло до крайньої точки. На сьогоднішній день стопроцентний пільговик, інвалід виконуючи законодавство не в змозі оплатити комунальні послуги, які надані йому.