Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Анна Комар
Анна Комар

Не шоколадний шоколад продавали у Полтаві

Не шоколадний шоколад продавали у Полтаві

Не шоколадний шоколад.   Підприємство «Полтавакондитер» (торгова марка «Домінік) розповсюджувало недостовірну інформацію щодо назви солодощів.  За це отримало штраф у розмірі 34 тисячі гривень.  Подробиці – від Анни Комар і Антона Старишка.

Анна Комар, журналіст: Драже «Фундук в шоколаді від Домінік» та драже «Мигдаль в шоколаді від Домінік». Ці солодощі дослідили у лабораторії. Там і виявили: продукцію покривали не справжнім шоколадом, а сумішшю з рослинним жиром.

Шоколад – це продукт, який містить 3 основні компоненти: какао терте, цукор та какао-масло. Продукт, який містить у своєму складі лише терте какао і цукор, а замість какао-масла – будь-який інший рослинний жир, шоколадом називатися не може. Такі вимоги державного стандарту щодо якості шоколадних продуктів

Ольга Демченко, інженер із стандартизації ДП «Полтавастандартметрологія»: Недопустимо під час виробництва шоколаду та шоколадних виробів використовувати рослинні жири. Ні замінники какао-масла, ні еквіваленти какао-масла, ні поліпшувачі. 

Підприємство «Полтавакондитер» порушило ці вимоги, повідомив  голова обласного відділення Антимонопольного комітету України Володимир Оніщенко. І додав: кондитерів оштрафували на 34 тисячі гривень.

Володимир Оніщенко, головаПолтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України: Драже «Мигдаль в шоколаді» та драже «Фундук в шоколаді» від «Домінік - це те, що якраз було в шоколаді, але, на превеликий жаль, шоколаду там не було. Ми наклали штраф. Суб’єкт господарювання визнав порушення.

Ми звернулися до «Полтавакондитер» з інформаційним запитом для роз’яснення  ситуації. Відповідь отримали таку: «Підприємство не обманювало споживачів. На ящиках з драже інформація щодо складу була достовірною.  А саме: замість какао-масла солодощі містять еквівалент. Помилка стосувалася лише назви на обгортці»

Таке пояснення підтвердив і Володимир Оніщенко:

Володимир Оніщенко, головаПолтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України: Вони пояснювали це чисто технічною помилкою при друкуванні упаковочного матеріалу. Але факт є факт.

Відтак, драже «Фундук в шоколаді від Домінік» та «Мигдаль в шоколаді від Домінік» з виробництва зняли

Ольга Демченко, інженер із стандартизації ДП «Полтавастандартметрологія»: Продукт, який отриманий змішуванням рослинних жирів з какао-продуктами, цукром та іншою сировиною, повинен мати назву «Виріб з кондитерської маси для формування».

Чи купують полтавці солодощі від торгової марки «Домінік»?

Голос:  Колись спробувала, не подобається.

Голос: Купуємо, ми туди і йдемо. Пішли!

Голос: Ну, не очень. Но как бы выбора нету.

Голос: Я не покупаю, потому что качество не устраивает.

З наступного року кондитерам офіційно можуть дозволити використовувати замінники какао-масла і називати таку продукцію шоколадом, розповіла Ольга Демченко. І пояснила: вже існує законопроект, який передбачає дозвіл при виробництві шоколаду додавати до 5-ти відсотків рослинних жирів.