Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Новий басейн може з’явитися у Полтавському навчально-реабілітаційному центрі

Новий басейн може з’явитися у Полтавському навчально-реабілітаційному центрі

Автобус, щоб їздити до нового приміщення школи, та реабілітаційне відділення з басейном. Це найбільш нагальні потреби Полтавського навчально-реабілітаційного центру. У закладі надають   допомогу дітям із комплексними вадами.

У Полтавському навчально-реабілітаційному центрі перебуває понад сто п’ятдесят дітей з комплексними вадами. Тут вони лікуються і вчаться. Заклад має дев’ять дошкільних груп. В одній з кімнат фахівці займаються з ними за методикою Марії Монтессорі. Акцент роблять на сенсориці.

Юлія Кондратенко, заст. директора з навчальної роботи Полтавського навчально-реабілітаційного центру: Для того, щоб розвивати дрібну моторику рук. Для того, щоб діти розуміли форма, колір, величина, розмір. Все це у нас подається у цій кімнаті. Але чому саме за методикою Марії Монтессорі? Бо вона була лікар-терапевт, потім вона була педагогом і розробила всі ці посібники для дітей з комплексними вадами саме.

Потім знання закріплюють під час дидактичних ігор. Також у закладі навчаються більше трьох десятків дітей шкільного віку. Через проблему з додатковим приміщенням у класах їх вдвічі більша кількість, аніж потрібно. Директор закладу Любов Січкар сподівається, що це питання вирішать з нового навчального року.

Любов Січкар, директор Полтавського навчально-реабілітаційного центру: Михайлівський інтернат для дітей із затримкою психічного розвитку – винесене в державі така постанова про те, що діти більше не приймаються до закладу. А повинні бути на інклюзивній формі навчання в загальноосвітніх навчальних закладах. І цей заклад переходить до нас, як структурний підрозділ наш. Ми плануємо, що там буде школа в нас.

Разом із цим виникає інша проблема: щоб возити туди дітей, потрібен автобус.

Любов Січкар, директор Полтавського навчально-реабілітаційного центру: Потрібен буде автобус, який би возив дітей на уроки, а потім полтавські діти могли повернутися в сім’ю. Тобто, так, як це робиться в Європі, що діти не відриваються від батьків.

Ще тридцять років тому на території центру почали будувати басейн розміром п'ятнадцять на п'ятнадцять метрів. Любов Січкар каже: на його місці можна зробити реабілітаційне відділення з соляною кімнатою, тренажерами та басейном, але меншим. Підтримати цю ідею вона просить членів постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури. Депутати провели засідання на базі центру, ознайомилися з його роботою і вирішували, чи зможуть фінансово допомогти закладу

Сергій Шевчук, голова постійної комісії облради з питань освіти, науки та культури: Цей заклад є унікальним закладом у нас в області, він включений в мережу Міністерства освіти, як базовий експериментальний заклад по роботі із дітьми-інвалідами і дітьми, які потребують особливої уваги. Він має недобудований басейн. Думаю, шо ми будемо сьогодні приймати таке рішення, щоб рекомендувати ОДА віднайти необхідні кошти на те, щоб цей комплекс був завершений у повному обсязі.

Також у подальших планах утеплення приміщення центру.