Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Пацієнтів Полтавщини готують до підписання декларацій з лікарями

Пацієнтів Полтавщини готують до підписання декларацій з лікарями

Погано лікуєш – мало заробляєш. З початку року в Україні почали реформувати первинну ланку медицини. До липня цього року пацієнти мають підписати декларацію про вибір сімейного лікаря. На що можуть розраховувати  та за що платитимуть,  розбиралися наші журналісти.

Жителька Решетилівки Людмила Яківна прийшла до амбулаторії зі скаргами на головний біль. Каже, що має проблеми з тиском. Своєму лікарю довіряє. Декларацію про вибір лікаря пацієнтом підписати готова.

Людмила Кияшко, жителька Решетилівки: Це буде зручно, знаєш на який день підійти, які аналізи здати, і я думаю це великий позитив.

З початку року почали реформувати сімейну медицину. Держава переходить на інші форми надання медичної допомоги.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА: На сьогодні ми повинні скласти червоний реєстр, це всіх людей, які проживають на території де є ПСМЦ внести базу даних.   З часом буде проведена робота, коли пацієнт обере собі лікаря  і буде зелений реєстр, де буде укладена декларація.

Для лікаря це означатиме зміну доходу. Тепер, як передбачають, він не має залежати від ставок і подяк від хворих. Кожен лікар повинен обслуговувати близько 2 тис. людей за рік. Держава йому платитиме 210 грн. за кожного пацієнта, який підписав із ним угоду. А ще планують  доплати за вік та особливості хвороби пацієнта.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА: Говорять 210-250 грн.   Я прораховув, що центри отримуватимуть більше і ще держава говорить, що 100% буде запроваджена рембурсація. У нас є 18 млн.

Обиратиме лікаря кожен самостійно. Не обов'язково там, де він живе. У декларації будуть чітко обговорені права та обов’язки  як пацієнта,  так і лікаря.  Сімейний лікар Юлія каже, що тоді й люди почнуть відповідальніше ставитися до свого здоров’я.

Юлія Стодух, сімейний лікар:Вже профілактику, ті самі масажі, ЛФК, тобто він уже буде попереджувати розвиток того стану, що в нього буде, тобто,  людина буде відповідальніше ставитися до свого здоров’я

Нині  у Решетилівській амбулаторії пацієнтів готують до нововведень.

Наталія Лугова, головний лікар центру ПМСД Решетилівського району: На перспективу ми готуємо наших пацієнтів до цього. Ми роз’яснюємо їм правила вибору лікаря, їхні права, обов’язки пацієнтів.

Не всі пацієнти  чули про нові форми роботи  та  готові підписувати угоди.

Тамара Лисяк, жителька с. Піщане: Не вникали ми в таке, шо тут за договори, не цікавилися, шо буде, як буде?

Доки реформа запрацює повністю, повинен пройти перехідний період. Він триватиме до 2020 року. Нині розробили типовий зразок документів, з якими можна ознайомитися на сайті Міністерства охорони здоров’я. Вони мають пройти громадські обговорення.