Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Гоголівські рукописи та 100-річні листівки можна побачити у Полтаві протягом березня

Гоголівські рукописи та 100-річні листівки можна побачити у Полтаві протягом березня

4 березня 165 років тому не стало геніального полтавця – відомого у світі письменника Миколи Васильовича Гоголя. Напередодні учні з області знайомилися з творчістю митця на традиційній виставці в Полтавському краєзнавчому музеї. Більше про це – далі в сюжеті.

Семикласниця Марина з ранніх років захоплюється творчістю Миколи Гоголя. Каже: найбільше її манить магічність гоголівських персонажів.

Карина Ковтуненко, учениця школи № 1 (м.Лубни): Обожнюю Гоголя, його містичні такі персонажі, містичні оповіді. Це дуже цікаво – читати його твори.   Я дуже знаю багато його різних творів, а особливо книга «Сорочинський ярмарок». З батьками ми їздимо кожне літо туди.

Дев’ятикласнику Олександру більше до вподоби точні науки. Розповідає: хоча літературою ніколи не захоплювався, розвиватися необхідно всебічно. Виставка гоголівських пам’яток – гарний для цього привід, додає він.

Олександр, учень школи № 1 (м.Лубни): Дякуючи цій виставці, я можу уявити, яким був Гоголь   більше, ніж по книжках: тут все по - іншому. Тут дуже багато інформації.

Гоголівські рукописи, листівки 100-річної давнини, керамічні вироби, створені за мотивами «Сорочинського ярмарку». Все це занурює в атмосферу давнини, говорить співробітниця Полтавського краєзнавчого музею Ганна Барська. Каже: лише так можна «відірвати» дітей від комп’ютерів.

Ганна Барська, завідувач наукового-дослідного відділу Полтавського краєзнавчого музею ім. Кричевського: Ми робимо це для того, щоб пам'ять про Миколу Васильовича Гоголя була невмирущою. Щоб діти долучалися до його творчості, бо зараз дуже багато молоді захоплюється Інтернетом.

Понад 50 музейних експонатів представили на цьогорічній виставці до гоголівських днів. Триватиме вона протягом місяця. Анна Комар та Богдан КазИрід, Полтавські телевізійні новини.