Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Самаринці скаржаться на односельців, які влаштували скотобійню

Самаринці скаржаться на односельців, які влаштували скотобійню

Влаштували скотобійню. У селі Самари Шишацького району місцеві жителі скаржаться на односельців, які на власному подвір’ї щодня ріжуть до десяти голів худоби. Все це смердить, а рештки розносять собаки по селу.  Кров, за словами селян, потрапляє з двору скотобійні у ставок. Через карантин у сусідньому районі люди бояться ще й за власну худобу.

Вікторія, мешканка с. Самари: Телята, вівці, корови. Не по одному: по п’ять, по шість, бувало і по 15. І вночі різали.

Ось так мешканка села Самари пані Вікторія розповідає про своїх сусідів, які на власному дворі організували скотобійню. У селі, каже, постійний сморід, чути крики худоби.

Голос:  Неприємний запах, крики, бойня, оці телята.

За словами ось цих людей, вони неодноразово просили сусідів припинити забій. У відповідь чули  погрози.

Голос: Вони не реагують на те, що  їм зауваження, вони тебе матюкають, обзивають: "Ти - така, ти - сяка",- ще й погрожують.

Голос:  "Прийду, задушу, якщо будеш в нас отут виступать шо-нібудь".

Цей чоловік  показує місце, де різали тварин. Вдень, каже, забивали  до десяти голів худоби.

Сусід скотобійні: На оцьому дереві  підвішували, різали, а спершу на тому дереві. Оце в основному отам калюжа крові була, яка буде розставать і вся побіжить у ставок.

Після того, як селяни поскаржилися місцевій владі на сусідів, на скотобійні стало тихо. Її господарі кажуть: свою худобу ріжуть для власних потреб.

Власник:  Например, два у сына, два мы, два меньший сын. Штук шесть-семь…  И одну корову – восемь…купить. Мы покупаем, выращиваем, до  осени держим, а потом продаем

Староста СамарівГалина Кононенко говорить: скарги на скотобійню від селян чує не вперше. Проте зарадити ситуації, що склалася, місцева влада не може.

Галина Кононенко, староста Великоперевізького старостату: Приїжджали, спостерігали за поведінкою цих людей, але ніяких прав зайти в оселю до цих громадян ми не маємо. Ми не можемо їм заборонити тримати скот, ми не можемо їм заборонити його забивати на власній ділянці.

Закон дозволяє на своєму подвір’ї для власних потреб забивати до трьох голів у день. Але такого дозволу ця родина не брала, розповідає виконуючий обов»язки начальника Управління Держпродспоживслужби у Шишацькому районі Олег Григорчук.

Олег Григорчук, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Шишацькому районі: Офіційно тваринка повинна бути оглянутою клінічно, люди повинні звернутися в державну службу ветеринарної медицини, підтвердити її здоров’я. Ні, абсолютно, ці люди до нас не зверталися.  Значить вони проводять несанкціонований забій, і я навіть сумніваюся, що для власних потреб.

За словами пана Олега, скотобійню в Самарах перевірять, але після офіційного звернення селян.