Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавці зловживають субсидіями

Полтавці зловживають субсидіями

Працівники соціальних служб Полтавщини перевіряють, чи законно громадяни отримують субсидію. За минулий рік у області виявили більше 30-ти випадків махінацій задля отримання допомоги від держави. 80 відсотків коштів, які незаконно  виплатили,   утримали та повернули  до бюджету. Нагадаємо: 62 відсотка сімей Полтавської області отримують допомогу від держави,  а це 370-ть тисяч людей.

Людмила Корнієнко: Державні соціальні інспектора районних управлінь здійснюють перевірку по кожній справі. Перевірку ми здійснюємо по реєстрам речових прав, тобто запрашуємо чи була здійснена покупка наприклад автотранспорту, чи житла додаткового, чи землі. Тобто аналізуємо по кожній справі. Дійсно, за минулий рік, за три останні місяці ми встановили 35-ть таких випадків порушень.

Зараз діє спрощений порядок надання субсидій, який передбачає подання від заявників заяви-декларації. У ній повинна бути вказана кількість зареєстрованих членів сім’ї, їх доходи і житлові послуги, які сплачують і якими користуються. Єдиний чинник, який не дає права на призначення сім’ї субсидії – це одноразова купівля на суму 50-ат тисяч гривень. У випадку, якщо в декларації вказані неправдиві дані,  громадянин має повернути  кошти.