Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У роботі сесії обласної ради оголосили перерву

У роботі сесії обласної ради оголосили перерву

Депутати своїм рішенням у спеціальному фонді бюджету створили фонд розвитку. "За" проголосували 49 обранці. Передбачається, що саме туди надходитимуть відрахування від рентної плати. 8-го лютого Президент України Порошенко підписав Закон України, за яким 5% рентної плати за видобуток газу та нафти залишаються у місцевих бюджетах. Верховна Рада затвердила закон наприкінці грудня 2016-го. Нагадвємо, раніше депутати Полтавської облради погоджуватимуть видачу дозволів на видобуток газу на Полтавщині лише тоді, коли компанії перераховутатимуть 5% ренти наперед в рамках соцугод.

Тим часом депутати відмовили "Укргазвидобуванню" у наданні дозволів на розробку родовищ на Полтавщині.

Думки обранців розійшлися щодо надання дозволів ТОВ "АРКОНА ГАЗ-ЕНЕРГІЯ".

Каплін запропонував створити комунальне підприємство з видобутку газу.

Народний обранець під час свого виступу закликав відмовити видачу дозволів приватним компаніям. За словами Сергія Капліна депутатм пропонують по кілька десятків тисяч доларів за "позитивне" голосування. Полтавській обласній раді - 60-80 тисяч за один дозвіл.

- Не будьте голослівним. Якщо маєте інформацію про те, зто кому платить гроші - надавайте! - звернувся до нардепа укропівець Сергій Соловей.

Крім того головний соціал-демократ запропонував створити комунальне підприємство з видобутки нафти й газу, що контролювала б громада.

- Протавщина стане найбагатшою областю в Україні, ми зароблятимемо мільярди, - висловив думку Каплін.

Виступ Капліна спричинав жваве обговорення та спільне рішення партій "Свобода", "УКРОП", "БПП" та "Аграрної партії" - не дозволити приватним компаніям видобувати нафту і газ на території Полтавщини.

Аби детальніше обговорити це питання, у засіданні оголосили перерву на 15 хвилин.