Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Маленьких полтавців відтепер оперуватимуть майже безкровно

Маленьких полтавців відтепер оперуватимуть майже безкровно

Маленьких полтавців відтепер оперуватимуть майже безкровно. Сучасний медичний ніж для хірургічного відділення дитячої міської лікарні придбали волонтери «Команди небайдужих». Пристрій дозволить оперувати дітей з мінімальним травматизмом. Більше про це – далі в сюжеті.

Маленькому Архипчику – 2 тижні. Народився малюк без важливого травного органу. Одразу після пологів дитині зробили складну операцію. Аби вижити, необхідні  ще 2.

Анастасія Бондарєва, мама хворої дитини: Народила 20-го січня. І получається так, шо попки немає. На скорій його забрали сюди. А я вже днів через 5 приїхала. Провели операцію, в реанімації  днів 10 він був, а потом перевели в хірургію.

Відтепер для таких дітей у полтавській міській лікарні є сучасна апаратура.  Це – діатермокоагулятор, або медичний ніж для розтину. Пристрій пришвидшує згортання крові під час операції, і, відповідно, сприяє загоєнню травми.

Микола Гриценко, завідувач хірургічним відділенням Полтавської дитячої клінічної лікарні: Це пристрій, призначений для розтину тканин і коагуляції судин і тканин, коли вони кровоточать. Він дозволяє майже безкровно оперувати.   Для всіх хірургічних операцій, там де необхідний розтин тканин, він підходить.

Вартість обладнання – понад 18 тисяч гривень. Кошти волонтери збирали протягом лютого.

Олександра Сиротенко, координатор ГО «Команда небайдужих»: Окрім того, що діяв Будинок святого Миколая, ще відбувався один міні-ярмарок, під час якого зібрали кошти. І за ці кошти було придбано діатермокоагулятор.  На наші ярмарки і в Будинок святого Миколая приходять різні люди.

Понад 2 тисячі дітей щороку лікуються в хірургічному відділенні Полтавської дитячої міської лікарні. Оперативну допомогу отримують більше половини з них.