Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

В унікальній військовій частині за 30 кілометрів від Полтави служить понад 60 жінок

В унікальній  військовій частині за 30 кілометрів від Полтави служить понад 60 жінок

Жінки в армії. Військова частина, розташована в селі Селещина Машівського району, займається ремонтом спеціальної техніки та тестуванням і зберіганням  протигазів й інших засобів  радіаційного, хімічного й біологічного захисту. Звідси їх постачають у зону АТО. Понад 60 жінок забезпечують роботу частини. Чим займаються представниці слабкої статі в армії, дізнавалися наші журналісти.

Ірина Чорна з династії військових. На базу до  Селещини Машівського району переїхала з батьками, коли їй було 5 років. Службу  несе 13 років. Працює механіком-телефоністом на вузлі зв’язку, обслуговує радіорелейну станцію. Стежить за показниками та надходженням якісного з’єднання. Має вищу юридичну освіту. Ірина старший солдат. Каже, її вибір свідомий.

Ірина Чорна, механік-телефоніст: На початку військової служби це було цікаво, як я зможу подолати перешкоди, а потім вже получила азарт.

Забезпечити якісний зв'язок - завдання старшого солдата Жанни Мусієнко. Щодня дівчина  приймає до трьох десятків дзвінків. Розповідає: одна помилка може призвести до збою в роботі всієї частини. Впоратися з такою технікою може не кожен.

Жанна Мусієнко, телефоніст: Звичайний телефон - можна самому позвонити, а тут треба шнур опарами.

Жінки у військовій частині служать не лише юристами, фінансистами та зв’язковими.  Після 10 річної роботи на швейній фабриці для Світлани почалося нове життя. Підписала контракт і почала звикати до військової служби. Однак улюблену справу не полишила. У частині їй запропонували посаду швачки. За  півроку служби  сама  пошила майже два десятки захисних комплектів та рукавиць.

Світлана Куць, швачка: Перш за все я мама, яка має двох синів і моїм девізом є  - хто, як не я, покаже приклад своїм дітям.

Військова база в Селещині - єдина в Україні, де випробовують протигази, захисні костюми, шашки, гранати, димову суміш  та інші засоби радіаційного, хімічного й біологічного захисту.  У спеціальній лабораторії працює й Вікторія Загортна. Каже, тут не можна допускати помилок. Від якості протигазу залежить життя солдатів. Особливо в зоні бойових дій.

Вікторія Загортна, старший лаборант: На цій посаді я пропрацювала  4 роки і змінювати мені її не хочеться.

У Збройних Силах є й жінки-цивільні. З сьомої ранку в медичній частині санінструктор Олена Шворак. Попередити захворювання, перевірити водіїв та пожежників  перед виходом у рейс - її робота.

Олена Шворак, санінструктор: Ми читаємо лекції, попередили епідемію грипу в частині. Розповідаємо військовослужбовцям та їхнім сім’ям як уберегтися, як загартуватися, які ліки наразі приймати.

Свої сильні сторони слабка стать проявляє на службі. Жінки нарівні з чоловіками здають нормативи, але вимоги до них дещо інші, розповідає командир військової частини Ігор Іванченко.

Ігор Іванченко, командир військової частини: Жінки спроможні любі завдання - і в зоні АТО жінки проходять службу, і виконують завдання бойові.

Й напередодні 8 березня ми поцікавилися в жінок-військових чи доречно святкувати нині Міжнародний жіночий  день.

Голос: Я вважаю, що 8 березня потрібне, так як жінка завжди залишається жінкою.

Голос: В серцях він все ж буде лишатися і чоловіки на 8 березня бігти купувати квіти.

Голос: Жіноче свято воно потрібне. Хоч це військовослужбовець, хоч інша жінка.

Голос: І відмінять його, чи ні, все одно воно залишиться нашим святом.

У частині проходять службу і працюють 66 жінок – із них 43 контрактники.  Цього року їм чоловіки влаштували свято. В частину запросили пересувний планетарій.