Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Художниця Марина Рожнятовська зробила подарунок полтавцям

Художниця Марина Рожнятовська зробила подарунок полтавцям

У перші дні весни художниця Марина Рожнятовська зробила подарунок полтавцям та гостям міста – презентувала персональну виставку у Галереї мистецтв. У експозиції – кілька десятків робіт, виконаних аквареллю.  Роботами милувалася Світлана Фільчак та Дмитро Купченя.

Марина Рожнятовська народилася у Полтаві. На малу батьківщину повернулася у двадцять років, і тому довелося одночасно і знайомитися з рідним містом, і посідати власний щабель у місцевих творчих осередках.  Пані Марина – переможець поважних міжнародних мистецьких конкурсів  та проектів, її роботи розлетілися по всьому світу. Тому нинішня виставка – добра нагода підбити певні  підсумки.

Марина Рожнятовська, художниця: Это ретроспективная выставка моих работ за 15 лет. Захотелось подытожить. Решила представить то, что я очень люблю. Это техника « а ля прима», акварель. Для меня таким вот кислородом и воздухом является акварель. Без акварели я, конечно, не могу.

Понад усе Марина Рожнятовська любить малювати пейзажі. Пейзажі , передусім, міські. На її полотнах – Полтава сьогоднішня і ті її куточки, які вже зникли,  або  осучаснилися. Вона пише рідне місто у різні пори року і доби. Зізнається, що легких шляхів у мистецтві не шукає, обрала доволі не просту техніку, яка вимагає неабияких навичок та вмінь:

Марина Рожнятовська, художниця:Очень долго я подготавливаюсь морально. Потому что ты пишешь по сырому, это большая концентрация всего всего, ты пишешь минут за 30 – 40, пока лист сырой. А тем более, когда большие размеры – это втройне тяжелее. Нужно мастерство, практика воспитывает видение. Поэтому, чем больше работаешь, тем легче тебе осваивать эту технику.

На відкриття виставки завітали друзі Марини Рожнятовської та прихильники її творчості. Заслужний художник України Микола Підгорний зауважує, що роботи художниці – надзвичайно ніжні, а техніка філігранна:

Микола Підгорний, заслужний художник України: Это техника такая нежная, и она у меня асоциируется с художником – женщиной. Нету брутального чего то. Красивые пейзажи, написаные в разных стилях. В разное время года. Марина Рожнятовская поженски все это очень улавливает! Улавливает чутко и с душой. Я понимаю, как это сложно. Ведь акварель – это капризная техника, которая позволяет очень четкои  точно работать. За каждой ее работой стоит сюжет.

Меценат Олексій Петренко – давній друг і пошановувач художниці. Говорить, що Марина вписала свою власну, яскраву сторінку у світову мистецьку скарбницю

Олексій Петренко, меценат: Ця виставка – це подія. Виставка авкарелей такого розміру, такого наповнення. І в Полтаві і не тільки в Полтаві. Марина Рожнятовська – аквареліст масштабу серйозного, вона виходить за межі України. Думаю, шо навіть китайцям, які вже тисячі років акварелісти, далеко до деяких робіт. Хочу привітати  полтавців, з такою чудовою виставкою! І Марину особисто, так я к я її великий поціновувач! У мене багато її робіт у моїй колекції.

Виставка Марини Рожнятовської триватиме у галереї мистецтв протягом місяця.