Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Полтавець колекціонує "Кобзарі" і не тільки

Полтавець колекціонує "Кобзарі" і не тільки

По життю із Шевченком. Марки, конверти та картки, присвячені Кобзареві – основа любительської колекції полтавця Василя Лазаровича. Вона містить як вітчизняні, так і закордонні екземпляри. На власні очі бачили їх і наші журналісти.

Любов до Шевченка у Василя Лазаровича зародилася ще в дитинстві. Каже: вдома настільною книгою був «Кобзар». Любили постать письменника,говорить,  і односельці.

Василь Лазарович, колекціонер:Приходило багато мої брати були студентами гімназії. Вчилися. Приїжджало багато студентів з Коломиї з першої гімназії. І проводилася така культурно-масова робота. Збиралася молодь. Хлопці читали про козаків.

 «Мені тринадцятий минало» - перший вірш Шевченка, який вивчив Василь Григорович. Його декламував на батьківщині, у селі Баня-БерЕзів, що на Івано-Франківщині.

Василь Лазарович, колекціонер: Була висипана за один день, біля церкви. Значить, сільський коваль, раніше був сотенним Української Галицької армії. Він зробив барельєф на камені Шевченка. І за одну ніч селяни висипали туди.

Захоплення філателією та філокартією почалося зі студентських часів, майже 70 років тому. Говорить: це зацікавлення перейшло в хобі. Спочатку  були марки із зображенням Тараса Шевченка, а далі - листівки, картки та конверти. Серед них і закордонні зразки.

Василь Лазарович, колекціонер: Унікальність полягає в тому, що більшість із марок, які є на конвертах, вони  в перший день гашені. Марка ціниться тоді, коли відкритка (портрет Шевченка) і марка на портреті і таким чином день гашення.

У колекції Василя Лазаровича близько трьохсот листів із картками. На них зображення Шевченківських місць, пам’ятників, а ще – майже всі картини Кобзаря. Навіть є фото Тараса Григоровича у домовині.

Василь Лазарович, колекціонер: Більше я прив’язаний до портретів, до творчості Шевченка. У мене багато його.

Колекціонує Василь Лазарович і різноманітні примірники «Кобзарів». Говорить: мав їх близько 60. Зараз дарує їх навчальним закладам.

Василь Лазарович, колекціонер: У мене є примірник Шевченка, випущений ще Йогансоном.  Перший примірник Шевченко, як видавав «Кобзар», то він уклав з Йогансоном, що він не буде пичатати свої вірші в іншій редакції, а в редакції Йогансона.

Василь Лазарович – почесний професор Полтавської медичної стоматологічної академії, а також член Спілки літераторів України.