Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Майже 40 видань можуть надрукувати, як соціально значущі

Майже 40 видань можуть надрукувати, як соціально значущі

Майже сорок пропозицій подали полтавські видавництва до переліку соціально значущих видань на 2017 рік. Найбільше книговидавничих проектів отримали від «Полтавського літератора». Соціально значущі книги друкують за кошти обласного бюджету. З нього на такі потреби виділили цьогоріч майже 800 тисяч гривень. Які ж із цих видань вийдуть в світ, обере спеціальна експертна рада.

Оксана Лісан, начальник відділу департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА: Експертна рада фахово відбирає книги до цього плану соціально значущих видань за змістом і за відповідністю критеріям соціальної значущості. Критерієм соціальної значущості є визначеними. Головним критерієм є висвітлення теми єдності державності українського народу, утвердження в цих книгах за змістом національної ідентичності, виховання патріотизму.

На Полтавщині подібні програми підтримки книговидавництва діють більше 15 років. За останнє десятиріччя надрукували понад сто назв соціально значущих видань. Їх загальний наклад становить  близько 77 тисяч примірників. Обласному бюджету це коштувало 4,6 млн. грн.