Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Погодити неможна відмовити: як депутати облради голосували за надання спецдозволів нафтогазовим компаніям

Погодити неможна відмовити: як депутати облради голосували за надання спецдозволів нафтогазовим компаніям

Погодити неможна відмовити. Депутати Полтавської обласної ради на засіданні чотирнадцятої сесії кілька разів не могли визначитися, надавати чи ні згоду на спецдозвіл для двох приватних нафтогазових компаній. Щоб ухвалити остаточне рішення, не вистачало голосів. Чи змогли обранці все-таки дійти згоди, дивіться у сюжеті нашої знімальної групи.

Вісім тисяч гривень за квадратний кілометр. Таку вартість за площу родовищ, з яких видобуватимуть нафту, газ та конденсат, сплачуватимуть компанії, які ведуть діяльність на Полтавщині. Цю цифру на засіданні сесії оприлюднив перший заступник голови обласної ради Євген Холод. Також депутати проголосували за створення цільового фонду у спецфонді обласного бюджету, куди б ці гроші перераховували. Та жодна угода між обласною владою і нафтовидобувними компаніями не підписана. А без офіційного підтвердження, що до громад та в обласний бюджет, нараховані кошти від цих компаній, депутати не погоджують отримання ними спецдозволів на користування надрами. Державній компанії «Укргазвидобування» відмовили у наданні шістнадцяти спецдозволів.

Андрій Пісоцький, перший заст. голови Полтавської ОДА: На попередні запити, про які ми з ними говорили, на інформацію стосовно екологічних питань, де сьогодні відбувається добича, на питання гідророзривів не було надано жодної інформації в обласну раду.

А от із дозволами для двох приватних компаній у депутатів вийшла плутанина. Не вистачило голосів ні для того, щоб погодити звернення, ні для того, щоб його відхилити. І, щоб зняти питання з розгляду, більшості не набралося. У сесійній залі почали говорити про підкуп окремих фракцій.

Сергій Каплін, народний депутат України: На фракцію приблизно 60-80 тисяч доларів. І це в умовах, коли немає грошей на збільшення мінімальної заробітної платні.

Керівник одного із підприємств Ігор Мичко каже: ці звинувачення безпідставні і він готовий укладати соціальну угоду. А депутати не хочуть його чути.

Ігор Мичко, директор ТОВ «Аркона газ-енергія»: Определенные представители фракций просто не ходят на совещания. У нас есть срыв. - Ви проект подавали? - Я писал и с печатью сюда подавал и на губернатора, и на облраду.

Після чергового повернення до розгляду цих питань депутати прийняли рішення. З третьої спроби вони відмовили у наданні погодження і  приватним компаніям. Механізм співпраці досі остаточно не відпрацьований, каже голова облради.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: З обласною адміністрацією ще оцей механізм до кінця не пройдений. І інше питання – методологія розрахунку. От ми зараз ввійшли в клінч з методологією розрахунку 5% оцих.

Також на засіданні до депутатів звернулися з проханням про підтримку представники двох громад: села Лазірки Оржицького району та Біликів Кобеляцького. Перші поскаржилися на роботу агропромхолдингу «Кернел». У їхньому селі розташований елеватор із цехом протруювання зерна. Активісти вважають, що технологія шкодить навколишньому середовищу і їхньому здоров’ю. Жителі ж Біликів нагадали, що до першого квітня із комплексу «Сільські традиції» мають вивезти всіх свиней. Місцеві закликали владу не допустити, щоб підприємство продовжувало свою діяльність. Також депутати знову підтримали кандидатуру Василя Воротинцева на посаду керівника «Полтававодоканалу», хоча дію їхнього попереднього рішення призупинив суд. Загалом депутати розглянули понад шістдесят питань і закрили чотирнадцяте засідання сесії.