Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Жителі Минівки Полтавського району проти будівництва сміттєпереробного заводу

Жителі Минівки Полтавського району проти будівництва сміттєпереробного заводу

Жителі Минівки Полтавського району проти, щоб поблизу їхнього села будували сміттєпереробний завод. З початком 2017-го на Полтавщині обрали ділянку для полігону, який в майбутньому зможе приймати відходи не тільки від Полтави, а й від районів Полтавського субрегіону (Машівського, Новосанжарського, Чутівського та Карлівського). Вибрали ділянку поблизу села Минівка. Відстань полігону  до найблищих житлових забудов становить понад кілометр, порушень норм  немає, каже доцент кафедри Полтавського техуніверситету Оксана Ілляш. За її словами, небезпека для жителів мінімальна,  все залежеть від того, які технологічні процеси  використають у побудові.  

Оксана Ілляш, розробник стратегії поводження з ТПВ для Полтавського субрегіону: Зараз знайдена земельна ділянка, вона влаштовує по основним параметрам безпеки, вона відноситься до державної власності – лісгоспу. Лісники навіть погодилися віддати цю земельну ділянку, але там незгода є місцевих жителей. Це буде абсолютно інше, це не буде сміттєзвалище, це будуть дійсно задіяні технології, люди у нас зневірилися.  Ми хочемо задіяти, скажемо так, по нашим можливостям не дешеві технології, щоб мінімізувати все,  що може бути.

Нагадаю, цього року планують оформити всю земельну документацію,  обстежити й узгодити з жителями місцевих сіл місце під забудову. Зараз шукають інвесторів.  За планом стратегії поводження із твердими побутовими відходами, до 2020-го року на Полтавщині буде сміттєпереробний завод.