Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Шевченку на Полтавщині встановлено 50 пам'ятників

Шевченку на Полтавщині встановлено 50 пам'ятників

Близько 50 пам’ятників Тарасові Шевченку встановлено на Полтавщині. Про перший, а також про найбільший монумент – у сюжеті наших кореспондентів Лілії Пархоменко та Павла Бардиша.

Тараса Шевченка із Полтавщиною пов’язує творчість, каже завідувач відділу Полтавського краєзнавчого музею Ганна Барська.

Ганна Барська, завідувач відділу Полтавського краєзнавчого музею: Перебуваючи на Полтавщині Тарас Шевченко зробив близько 20 малюнків і написав більше, ніж 20 поезій, серед них «Заповіт», «Єретик», «Великий льох».

Загалом в області встановили близько півсотні пам’ятних знаків Кобзареві. У невеликих селах вони без автора.

Олег Скирда, старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею: Виготовлялися на Харківському скульптурному комбінаті, а існують із авторами, так, як у селі Березова Рудка.

Ганна Барська, завідувач відділу Полтавського краєзнавчого музею: Перший пам’ятник на Полтавщині був у Ромнах, тоді це була територія Полтавської губернії. Автором його також був Іван Кавалерідзе, 1918 рік.

За словами старшого наукового співробітника Полтавського краєзнавчого музею Олега Скирди, один із оригінальних пам»ятників – у Пирятині.

Олег Скирда, старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею: Не те, що бюст, а велика така глиба, і в тій глибі вирізьблений письменник.

Іще один монумент поетові – перед Краєзнавчим музеєм у Полтаві.

Лілія Пархоменко, журналіст: Цей пам’ятник Тарасу Шевченку найбільший на Полтавщині. Його висота – 5 метрів. Постамент встановили за проектом скульптора Івана Кавалерідзе більше, ніж 90 років тому.

Відкриття пам’ятного знаку було значною подією, каже завідувач відділу Полтавського краєзнавчого музею Ганна Барська.

Ганна Барська, завідувач відділу Полтавського краєзнавчого музею: Коли покривало спало, кількатисячний хор, що знаходився біля пам’ятника, заспівав Шевченківський «Заповіт».

Загалом в Україні та світі встановили більше ніж тисяча триста пам’ятників Кобзареві. 129 із них – за кордоном.