Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

203 річницю від дня народження Т.Шевченка відзначили в Полтаві

203 річницю від дня народження Т.Шевченка відзначили в Полтаві

Портрети Тараса  Шевченка, його вірші.  203-тю річницю від дня народження поета, національного героя і символа України  відзначили у Полтаві. До пам’ятника Кобзареві  поклали квіти представники обласної, міської влади, духовенства, студенти та полтавці.

Поет, мислитель і пророк. Таким бачать його майстри, які  вишили портрети  Шевченка та слова на його вірші. В кожній роботі, а їх представили на святі близько 30-ти, Кобзар закликав до свободи і єднання. А ось яким бачить його студентка Анна.

Анна Охрей, студентка ПНПУ: Він, як батько всієї української літератури. І його вірші, і його твори несуть величезне значення для українців. І кожен його твір пропускаєш через серце, і розумієш кожне слово.

Поезію Шевченка сьогодні не тільки вивчають, нею живуть.

Олександр Мельников, викладач ПНПУ:  Про Т.Г.Шевченка я не скажу ніяких слів, я скажу його словами, шо найбільш актуальний на мою думку в даний час із «Заповіту» – це:

Поховайте та вставайте,

Кайдани порвіте

І вражою злою кров’ю

Волю окропіте.

Тетяна Стешенко, начальник управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців: Мені однаково, чи буду,

Я жить в Україні, чи ні.

Чи хто згадає, чи забуде,

Мене отут на чужині…

та не однаково мені…  – Оцей вірш надихає я вважаю на небайдужість.

Микола Степаненко, ректор ПНПУ ім.Короленка: Кожне його слово, кожна його поезія, кожен його звук  це сентенція. Це те, що має нас єднати.

Владика Федір вважає:слова митця сьогодні стали пророчими тому, що він  дуже  любив Україну, страждав за неї і за свій народ.

Владика Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький: Це унікальна риса. Якби ми хоч трішки мали такої любові до свого народу, в нас би зміни були дуже значні.

Всього Тарас Шевченко написав 237 віршів та поем, з них 235 українською та 2 російською мовами.

фото: http://np.pl.ua