Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

70 портретів Кобзаря взялися вишити за рік 50 майстринь з Полтавщини та Канева

70 портретів Кобзаря взялися вишити за рік 50 майстринь з Полтавщини та Канева

70 портретів Тараса Шевченка  та його афоризмів взялися вишити за рік понад 50 майстринь з Полтавщини та Канева. У Полтаві стартував проект «Образ і слово Кобзаря у вишивці».  Презентували його в Полтавському краєзнавчому музеї  під час культурно-мистецького свята.   Подробиці у наступному сюжеті.

Понад 50 вишивальниць Полтавщини та Канева втілять на полотні образ великого Кобзаря та його відомі афоризми. Ескізи розробив гадяцький художник Григорій Кисіль.

Катерина Калініченко, координатор проекту «Образ і слово Кобзаря у вишивці»: Ми з ним постійно спілкувалися, радилися,  як це зробити, і його  ідея мені відразу запала в душу. І пустила коріння, ще не знаючи, на стільки на це відізвуться вишивальниці.

Найбільше відгукнулося  вишивальниць з Гадяча, Полтави та Нових Санжар. Світлана Кириченко каже: готова вишити навіть кілька портретів.

Світлана Кириченко, вишивальниця с. Соколова Балка: Мені б хотілося дуже вишити Шевченка, що висока шапка і полу шубок, чи як воно називається. Ото такий хочеться вишити портрет.

31 портрет Тараса Шевченка   та 38 афоризмів мають створити майстрині за рік. А ще додадуть вишитий образ  Григорія Кісиля. До проекту приєдналися 11 вишивальниць з Канева.

Віра Носенко, поетеса м. Канів: Не долучитися до проекту полтавців Канівщина не мала права. І ми дуже пишаємося тим, що маємо можливість тут бути присутніми.

Виставку планують презентувати в день Соборності наступного року. Колекцію представлять в Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Далі вона подорожуватиме Україною.