Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Навесні в Полтаві вимило людські останки (відео)

Навесні в Полтаві вимило людські останки (відео)

Людські кістки у центрі Полтави. На території басейну міської каналізації знайшли останки. Імовірно, там поховані полтавці, розстріляні у часи Другої світової війни.

Полтавець Сергій Мєднік живе у мікрорайоні ОгнІвка. До центрального ринку ходить пішки навпростець. Чоловік прямує повз територію, де розташований басейн міської каналізації. Розповідає: тиждень тому він виявив там моторошну знахідку - людські останки, яким кілька десятків років. Сергій Борисович вважає: тут були захоронення полтавців, розстріляних нацистами під час Другої світової війни.

Сергій Мєднік, полтавець: Каждый человек в своей жизни подтверждает, своей жизнью, своими действиями, что он действительно помнит войну. Что он помнит и сохраняет память, как за моей спиной на памятнике написано «Память сохраним в наших сердцах».

Тому Сергій Мєднік шукає вихід, як можна перепоховати останки. Проте у, міських структурах та краєзнавчому музеї йому поки що нічим не допомогли.

Сергій Мєднік, полтавець: Очень тяжело найти решение этого вопроса у нас в городе,  потому что нет организации, которая занимается перепохованням этих останков. Как бы там ни было: хорошо, плохо. Красноармейцы или какие-то другие, но это есть наши сограждане.

Місце з рештками небіжчиків розташоване поблизу парку, де споруджено пам’ятник «Скорботна мати». На цій території у 1941 році  масово розстрілювали місцевих жителів, зокрема, євреїв. За дослідженнями деяких істориків, меморіальний знак встановили недалеко від захоронення, але не над могилою. Працівники «Полтававодоканалу» під час ремонтних робіт і раніше виривали людські кістки на місці, де й нині лежать останки.

Ірина Соляник, журналістка: Про ситуацію, що склалася, ми повідомили до прес-служби Полтавської міської ради. Нині там вирішують, як можна зарадити проблемі. Тож, за розвитком подій стежте у наших наступних випусках.