Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Виставку картин Тетяни Житченко «Бути жінкою» відкрили в Полтавському музеї Короленка

Виставку картин Тетяни Житченко «Бути жінкою» відкрили в Полтавському музеї Короленка

Жінок в різних амплуа можна побачити на картинах Тетяни Житченко. Виставку її робіт під назвою «Бути жінкою» відкрили в Полтавському музеї Короленка. Бачили живопис та графіку і наші кореспонденти.

Тетяна Житченко вдруге представляє персональну виставку у музеї В.Короленка. Цієї весни молода художниця підготувала на огляд  більше 25-ти п’яти робіт.

Тетяна Житченко, автор виставки «Бути жінкою»: Деякі картини написані маслом від руки. Так ми можемо побачити на холсті, а деякі картини вони просто роздруковані. Тобто,  вони намальовані від руки графічними засобами: кулькова ручка чорного кольору і певні фарби - чи акварель, чи гуаш.

У своїх картинах  художниця передає внутрішній світ прекрасної половини людства. Тут  можна побачити жінку-чарівницю, жінку-матір та жінку-звабницю.

Микола Ярошенко, працівник  літературно-меморіального музею І.Котляревського: В концепції дійсно така весна, материнство, продовження життя. І саме те, що ви обрали от таку маленьку залу, для поняття створення побудови життя - це є таким найбільш оптимальним для висвітлення. Є чимсь таким приватним, інтимним.

На кількох полотнах Тетяна Житченко зобразила свою подругу-чаклунку Фіалкору Ярошенко і обряд закликання весни.

Фіалкора Ярошенко, подруга авторки: У нас чари вдалися, я думаю, вони призвели до того, що люди прийшли взагалі побачити жіночу природу в її багатогранності. І оцінити, що вона знає про жінок навіть те, що ми самі про себе знаємо.

Відкриття виставки відбулося в теплій та дружній обстановці.

Діана Дашкова, відвідувачка виставки: Як особисто, я мама двох діток, то мені сподобалася ця стіна, там де про материнство. Оця пузата мама, як її тут називали, я побачила її найперше. Кажуть, яка перша потрапила на око, така і запам’яталась найбільше. І з павичем на животику, який написаний на жінці. Запам’ятаю її на довгі роки Взагалі чудове враження від виставки.

Роботами Тетяна Житченко  ілюструють  книжки. Художниця  родом з Хорольського району. В підлітковому віці приїхала вчитися до Полтави. Закінчила педагогічний університет імені В.Г.Короленка, зараз проживає в Києві.