Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

До Полтави позмагатися з'їхалися юні віртуози області

До Полтави позмагатися з'їхалися юні віртуози області

Кращих юних піаністів обирали сьогодні в музичному училищі імені Миколи Лисенка, що в обласному центрі. «Юний віртуоз Полтавщини»  - один з найбільших музичних конкурсів в регіоні. Спілкувалася з учасниками і Наталія Чут.      

До  Полтави з’їхалися піаністи зі всієї області позмагатися в конкурсі. Музиканти віком від 7 до 16 років виконали етюди.

Показати свій талант приїхала і Юля Васяніна з села Варварівка Карлівського району.  Дівчинка навчається в третьому класі. Музикою займається третій рік. Розповідає, тричі на тиждень долає відстань в 30 кілометрів до райцентру - саме там проводить заняття її викладач. Для Юлі концерт такого рівня – справжнє свято, каже вона. Перед виступом хвилюється.

Юля Васяніна, конкурсантка: Так, перемагала – займала третє місце.  Сьогодні я хочу зайняти перше місце.  Я привезла «Сонатіно» і «Тарантеллу».    

110 юних піаністів змагалися за звання найкращого. Діти багато часу відводять заняттям гри на інструментах. Розповідають: основному навчанню – це не заважає.

Віктор, конкурсант: Віртуоз - це професійний музикант, який може зіграти будь-який музичний твір. Для мене, стати віртуозом-це те ж саме, як для для будь-якої людини отримати улюблену професію.

 Настя, конкурсантка: Буду грать «Сонатино» і «Курчат» Хвилююся. Ходила на музику цілий тиждень.

Переможців обиратимуть в кожному класі: 1, 2 і 3 місце відповідно.

Ліна Богодиста, директор обласного методичного кабінету навчальних закладів мистецтва та культури: Викладачі оцінюють виконавську майстерність, техніку, артистизм. Оцінюють рівень виконання. Оцінюють репертуар, всі тонкощі, нюанси і виявляють в трьох вікових категоріях(молодша, середня, старша) переможців.

Конкурс «Юний віртуоз Полтавщини» - унікальний, бо техніка поєднується з емоціями виконавця, каже голова журі Елла Трусова:

Елла Трусова, член журі: Критерии? Выразительность исполнения и техническая оснащенность.  Насколько технически он в состоянии исполнить ту программу, которая у него заявлена в программе.   Мы очень рады, что у нас в этом году детей очень много. И даже больше, чем в прошлом году.