Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавці економлять встановлюючи індивідуальні лічильники обліку тепла

Полтавці економлять встановлюючи індивідуальні лічильники обліку тепла

Цього року українці особливо чекають на тепло. Адже багатьом  із тих, хто  мешкає у багатоповерхівках, нараховували в платіжках великі суми за тепло.  Вони залежать від встановлених приладів обліку. Тему досліджували мої колеги.

Олександр Комар мешкає в Полтаві один у житловому багатоповерховому будинку в двокімнатній квартирі за адресою  Вавілова, 13/42 з 1992 року. Тут загальнобудинковий лічильник на тепло комунальники встановили рік тому. Сподівалися на економію. Проте цього не сталося, каже. За 47,5 квадратих метри платить понад 1,5 тисячі гривень.

Олег Комар, полтавець: Оці тарифи ростуть, як, мабуть, гриби не ростуть. Подавав на субсидію - її немає. І оце в місяць получається 1,5 тисячі гривень. 30 відсотків від доходу. І це при тому, що я 40 років прапрацював у  «Газпромі». Я должен той газ безкоштовно получать.

Значно більші суми у платіжках почали отримувати люди, в помешканнях яких взагалі немає приладів обліку. Наразі, найбільше економлять ті, у кого є індивідуальний квартирний лічильник.  Але встановлюють їх лише у нових будинках. Помешкання старої забудови мають вертикальну розводку теплопостачання, де не можна такий встановлювати . Для оснащення квартири індивідуальним теплолічильником, як правило, доводиться долати серйозні перешкоди.

Полтавка Лідія Кормільцева мешкає у новому будинку, встановила собі індивідуальне опалення.

Лідія Кормільцева, полтавка: Стоит у меня возле дверий  счетчик.  Я его могу прикрутить. Если мне надо я его включаю. Сейчас тепло, то я вообще виключила. Єсть в доме и счетчик общий, но он показует неправду…

Задоволена індивідуальним лічильником і Вікторія,  мешканка будинку, що у Полтаві на вулиці Станіславського, 6А. Розповідає:  його здали в експлуатацію  наприкінці 2011 року, в усіх квартирах встановили індивідальні квартирні лічильники.

Вікторія Мартицина, голова Полтавського ОСББ Станіславського, 6А: В каждой квартире стоит котел индивидуального отопления. Мы можем регулировать как температуру так и время включения и выключения.  Для сравнения прошлой земой было 250, этой 150.

В "Полтаватеплоенрго" розповіли, що цього року в усіх житлових будинках обласного центру мають встановити загальнобудинкові вузли обліку теплової енергії. За індивідуальне  опалення вони не відповідають.