Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

«Єврейський сімейний альбом» презентували в Полтаві

«Єврейський сімейний альбом» презентували в Полтаві

 «Український єврейський сімейний альбом» привезли до Полтави. Виставку саме з такою назвою за ініціативи студентства відкрили у  педагогічному виші. Експозиція побудована на фотографіях та спогадах євреїв, які жили до війни та під час «темних часів». Про що йдеться, дивіться у наступному сюжеті.

Експозиція виставки складається із шістнадцяти панелей, які у свою чергу розділені на дві частини. На першій зображені фотографії людей та їхні спогади про довоєнний період ХХ століття. Кожен розповідав про своє: плани на майбутнє, улюблені заняття, шкільні роки чи сімейні традиції. Але далі настали «темні часи», тобто, період із 1932 по 1944 роки. Друга світова війна та Голокост залишили свій відбиток у житті єврейських родин. Про це йдеться у другій частині експозиції.

Тетяна Татаріна, член Історичного студентського сенату: ХХ століття для всього світу, в тому числі і для України, це століття воєн, трагедій.  І саме цю виставку ми показуємо для того, щоб продемонструвати людям, що існують різні методи дослідження цього періоду.

Виставка «Український єврейський сімейний альбом» покликана розкрити історію тих часів через сприйняття та емоції людей.

Світлана Москвітіна, директор Полтавського єврейського фонду «Хесед Нефеш»: Правда у каждого своя. Но главное, что за каждой фотографией, за каждой фразой, за каждым интервью стоят человеческие судьбы, человеческие жизни. И так, как люди это воспринимали, переживали.

Експозицію розташували у холі історичного факультету Полтавського педагогічного університету. Професор Юрій Волошин вважає, що зібрані дані цікаві не лише для дослідників історії, а й для кожного полтавця. Така подача допомагає краще сприйняти інформацію

Юрій Волошин, професор кафедри історії України ПНПУ ім. В.Г. Короленка: Можемо прочитати – винищили 8 тисяч євреїв. Це абстрактна цифра. 8 тисяч – да, багато. Да, великі втрати. Коли ми приходимо і бачимо виставку. Ми бачимо очі, людей, родини. Родинний альбом і культуру, яку втратили направду.

Мобільна виставка – це результат п’ятирічної роботи в Україні Інституту вивчення історії єврейського народу «Centropa».

Тетяна Татаріна, член Історичного студентського сенату: Студенти різних вузів збирали свідчення людей, в даному випадку єврейської національності. Записували з ними інтерв’ю. І саме ці інтерв’ю сьогодні експонуються.

Презентацію у Полтаві ініціював Історичний студентський сенат. Виставку можна побачити протягом тижня у педагогічному виші. Потім її перевезуть до технічного університету.