Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

У Полтаві вітали добровольців (оновлено)

У Полтаві вітали добровольців (оновлено)

Сьогодні Україна вперше святкує День українського добровольця. Урочистості з цієї нагоди відбулися у Полтаві. В обласному театрі імені Гоголя керівництво області, військові та волонтери привітали добровольців та хвилиною мовчання вшанували загиблих бійців. Подробиці в сюжеті Карини Москаленко.

Розуміння про необхідність боронити державу до добровольця  Владислава Контарчука, каже він,  прийшло під час анексії Криму. Влітку 14-го після закінчення коледжу хлопець був на військовій  підготовці у Києві. На початку осені того ж року потрапив до Слов’янська, а далі воював у Пісках. 

Владислав Контарчук, боєць батальйону «Січ»: Керівництво нашої армії немає розуміння у них, що основою сильної армії – це є дух бойовий і моральний бійців.  Ніякою зарплатою, ніякими привілегіями не змусиш на смерть воювати за свою країну.

Владислав говорить:у добровольчих формуваннях висока мотивація.

Владислав Контарчук, боєць батальйону «Січ»: Коли наш батальйон закинули у Слов’янськ (на той час уже був тил), відсотків 99 нашого батальйону писали заяви, що якщо нас на лінію фронту не перекинуть з тилу, то ми всі звільнимося  з батальйону. Після чого нас перевели ближче до фронту.

Депутат Полтавської обласної ради Петро Ворона каже: на початку війни влада була у стані прострації. Тоді добровольчі батальйони спромоглися не просунути війну далі. За його словами, добровольчий рух – осердя сучасної української армії .

Петро Ворона, депутат Полтавської обласної ради: Якраз на добровольчих батальйонах і на добровольцях на початку війни була побудована міць української армії.

На війні не без жінок. Тамара Качан  пішла добровільно під час 4-ї хвилі мобілізації. Восени 2015-го жінка потрапила до Авдіївки, Мар’янки. Працювала у перев'язувально-сортувальному пункті. З труднощами у зоні АТО допомагали справлятися побратими.

Тамара Качан, доброволець: Зразу, як наділи бронік і дали автомати треба було бігать, було трохи важко. Хотілося просто помогти  хлопцям, просто не хотілося, щоб вони гинули. Та і все.

На обласній сесій минулого року депутати обласної ради  проголосували за створення комісії про визнання добровольців з Полтавщини учасниками бойових дій. Поки  що вона не діє, говорить керівник Центру допомоги учасникам АТО Валерій Довженко.

Валерій Довженко, керівник Центру допомоги учасникам АТО у Полтавській області: В функции комиссии будет входить решение про вызнання бойца участника боевых действий. Для этого необходимо что бы были письменные подтверждения от двух бойцов, которые уже имеют участника боевых действий, фото/видео материалы, направление от громадской организации.   От командира подразделения подтверждение, что он входил в состав военского подразделения.

В обласному театрі імені Гоголя керівництво області, військові та волонтери привітали добровольців та хвилиною мовчання вшанували загиблих бійців. Із зали театру відвезли корзину квітів до Алеї Героїв, щоб вшанувати полеглих під час бойових дій  на сході України полтавців.

За мужність, героїзм та професіоналізм нагородили учасників АТО почесними грамотами та нагрудними знаками. Нагадаємо, Україна вперше святкує День українського добровольця. Таке рішення Верховна Рада ухвалила 17 січня цього року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України.