Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Виставку "Весняний вернісаж" відкрили в музеї Панаса Мирного

Виставку "Весняний вернісаж" відкрили в музеї Панаса Мирного

Вишивані роботи, вироби з бісеру та розпис до дереву представили на виставці «Весняний вернісаж». Відкриття експозиції у Полтавському музеї Панаса Мирного бачили журналісти "Лтава" Лілія Пархоменко та Богдан Казирід.

Габріелла Галамбош – одна із авторів виставки «Весняний вернісаж». Вона займається викладацькою діяльністю і передає свої знання студентам. Серед ексопонатів – і вироби у техніках, які традиційні для інших народів.

Габріелла Галамбош, одна із авторів виставки: Я вивчала зокрема досвід скандинавських країн з вишивки. Сама техніка називається хардангер, тому сьогодні представлені вишиті вбрання ляльки.

Одна із авторів виставки Юлія Срібна розповідає: найбільше їй подобається вишивка, зокрема полтавська техніка, хоч вона і складніша за інші. Серед робіт жінки – вишита сукня.

Юлія Срібна, одна із авторів виставки: Крій сучасного стилю, але з елементами втілення полтавської традиційної вишивки, яка запатентована, є на неї патент. Білим по білому, зокрема, наші полтавські техніки, вирізування, виколювання, солов’їні вічки, лиштва.

Декан факультету технологій та дизайну Полтавського педуніверситету Валентина Титаренко каже: на виставці представили свої роботи викладачі та студенти факультету.

Валентина Титаренко, декан факультету технологій та дизайну Полтавського педуніверситету: Я дуже задоволена не лише їхньою роботою, а й роботою тих студентів, які сьогодні присутні на виставці, адже частинку їх робіт тут теж можемо бачить.

Серед присутніх на «Весняному вернісажі» – і народні умільці з Полтави та області.

Наталія Свиридюк, заслужений майстер народної творчості України: Отримуєш не лише естетичне задоволення, ти розумієш, що це виставка наукового осередку, тобто,  не лише мистецького осередку. І вишивка, і ткацтво, і бісероплетення, то потрібно сказати, що це найвищий рівень.

На виставці представили вироби декоративно-ужиткового мистецтва: писанки, вишиті рушники та сорочки, українські костюми, картини тощо. Роботи можна побачити у музеї Панаса Мирного до 28 березня.