Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Виконання обласного бюджету-2016 обговорили в ОДА

Виконання обласного бюджету-2016 обговорили в ОДА

Куди і скільки торік потратили обласних та державних коштів? Про це перед громадськістю відзвітували керівники апарату та департаменту фінансів облдержадміністрації. Критичних зауважень у відповідь не отримали. Докладніше про це – у наступному сюжеті.

Понад шість з половиною мільярдів гривень – видатки обласного бюджету 2016-го року. Частка спеціального фонду – чотириста сорок шість мільйонів. Найбільше коштів витратили на сферу охорони здоров’я. Потім – освіта, соціальні захист та забезпечення. До загального фонду обласного бюджету торік надійшло понад 950 млн. грн.

Павло Кропивка, директор департаменту фінансів Полтавської ОДА: Фактичні надходження основного податкового джерела обласного бюджету – податки на доходи фізичних осіб – склали в минулому році майже 700 млн. грн. Це майже на 50 млн. більше планових показників.

У порівнянні з 2015-им ця цифра зросла удвічі. Головний розпорядник коштів державного бюджету – облдержадміністрація – на оплату праці витратила більше, ніж 135 мільйонів гривень.

Микола Білокінь, заст. голови - керівник апарату Полтавської ОДА: Середня заробітна плата у 2016 році по апарату облдержадміністрації складала 5 тис 845 грн. По департаментах та управліннях ОДА – 5 тис 136 грн. По районних держадміністраціях області – 4 тис 74 грн.

Кілька питань та уточнень до керівників структурних підрозділів - і на цьому обговорення бюджету минулого року закінчилося. Керівник громадської ради при ОДА Володимир Голуб вважає, що галузі освіти та культури мають фінансуватися на рівні з охороною здоров’я.

Володимир Голуб, голова Громадської ради при Полтавській ОДА: Хотілося, щоб пріоритетні були напрями. Не так, шо взяли, приділили стільки-то млн. туди, стільки-то туди. От чим ми більше будемо давати на розвиток духовності – освіти, культури, це однозначно я б поставив на одну площину із охороною здоров’я і з обороною.

У соціально-культурній сфері кошти загального фонду обласного бюджету спрямовували  першочергово на оплату праці, купівлю медикаментів та продуктів харчування, сплату комунальних послуг.