Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Фільм про Миколу Скліфосовського показали полтавцям

Фільм про Миколу Скліфосовського показали полтавцям

«Подорож крізь час». Така назва короткометражки, передпоказ якої відбувся в обласній бібліотеці ім. Котляревського. Фільм  про відомого українського хірурга Миколу Скліфосовського показали полтавцям, аби вони не забували про вагомий внесок вченого в розвитокмедицини. Більше про це наші журналісти.

За часом короткий, за змістом цікавий. Так характеризує свій фільм  «Скліфосовський Микола Васильович. Подорож крізь час»  Віра Кумпан. Режисерка розповідає: зйомки почали у вересні 2016-го року. Два місяці напружених робіт дали такий результат.

Віра Кумпан, автор та режисер фільму: Хотілося показати де знаходиться сама усадьба Скліфосовського. Мене запевнили, що там вже нічого не має. Ви там нічого не побачите. Там лише могила та бібліотека, де  раніше був його мисливський   будиночок. Ну коли я поїхала, я була шокована ,в якому стані знаходяться будівлі, які належали садибі Скліфосовського. Я хочу, щоб цей фільм дав поштовх людям і організація, щоб вони подумали,  що ми можемо зробити, щоб зберегти пам'ять.

Автор  короткометражного документального фільму Оксана Кравченко каже: сценарій їй дався нелегко.

Оксана Кравченко, автор фільму: У його житті, в його біографії стільки білих плям, стільки таких розбіжностей, що довелося потрудитися багато, щоб зробити цей сценарій.

У фільмі показано полтавський період життя хірурга.   Нагадаю, Микола Скліфосовський перший, хто запровадив асептику та антисептику у хірургічній практиці та сприяв жіночій медичній освіті. Він лікував хворих безкоштовно. За власні кошти на Полтавщині звів госпіталь для інвалідів російсько-турецької війни, в будівлі якого нині розташовано музей Полтавської битви.