Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Іржава швидка та відсутність ліків: будні Чутівської районної лікарні

Іржава швидка та відсутність ліків: будні Чутівської районної лікарні

Медицина у районі. Наші журналісти побували у Чутівській центральній районній лікарні. На яких автомобілях  забирають хворих та чи вистачає медикаментів у лікарні, далі у сюжеті. 

Ольга Гриненко, журналіст: Довезти швидко та безпечно. Ось на такому транспорті медики змушені перевозити пацієнтів до Чутівської районної лікарні.

Головний лікар Чутівської районної лікарні  Юрій Криворучко розповідає: всього у медичному закладі чотири автомобілі, з них - два санітарні, які виконали експлуатаційний термін. За словами головного лікаря, минулого року Чутівській лікарні з районного бюджету виділили  майже мільйон триста тисяч гривень медичної субвенції.

Юрій Криворучко, головний лікар Чутівської ЦРЛ: Вартість автомобілю класу Газель - 900 тисяч гривень. Десь до 35 відсотків пальног, яке використовуєм. Це пальн, придбане на кошти хворих.

Юрій Криворучко каже: вже більше двох років, як місцева влада закрила пологове відділення у центральній районній лікарні Чутового. Медик говорить: зараз допомогу породіллям надають у  Полтавській районній лікарні.

Юрій Криворучко, головний лікар Чутівської ЦРЛ: На сьогоднішній день ми маємо досить невелику кількість пологів у районі, на цей рік ми очікуємо менше двохсот пологів.

У медичному закладі скоротили кількість ліжок зі 106-ти  до 80-ти. За словами головного лікаря,  це дозволить економити на опаленні будівлі: звільнені приміщення перейдуть в оренду  райдержадміністрації, яка компенсуватиме витрати за  житлово – комунальні послуги. Юрій Криворучко розповідає: за минулий рік 91 відсоток держфінансування  пішов на виплати заробітної плати працівників лікарні та комунальних послуг. Зараз у штаті закладу - шість медиків пенсійного віку, проте молоді спеціалісти  не поспішають влаштовуватися на роботу.

Юрій Криворучко, головний лікар Чутівської ЦРЛ: На жал,ь в районі не вирішується питання з житлом для медичних працівників. Сьогодні заробітна плата підвищена до 3200 мінімальна, але це призвело до того, що не тільки в нас ай у інших районах певна - зрівнялівка.  Працює молодший медичний працівник, який за працю із шкідливими речовинами має доплату 15 % . І реально виходить,  що цей молодший працівник без відповідної освіти отримує  санітарка більше, ну як ви думаєте, який це стимул для лікарів

Нас  проводять до реанімаційного відділення. Завідувач - Юрій Петриченко показує, якими безкоштовними медикаментами можуть забезпечити пацієнтів реанімації. Зокрема, це глюкоза та ліки від тиску й серцевої хвороби.

Юрій Петриченко, завідувач реанімаційного відділенняЧутівської ЦРЛ: От - розчини деякі, а все інше пацієнти купують самі.

Юрій Криворучко, головний лікар Чутівської ЦРЛ: От сьогодні вимога, щоб ми декларували в режимі он-лайн наявність безкоштовних ліків. У нас реально безкоштовно є тільки ліки для невідкладної допомоги. Інших ліків щоб ми задекларували й людина могла подивитись на сайті, в нас їх просто немає.

Завідувач реанімації Юрій Петриченко каже: у відділенні гостра потреба обладнання для спостереження за фізичним станом хворого.

Юрій Петриченко, завідувач реанімаційного відділенняЧутівської ЦРЛ: Ось апарат, який нам дали вісім років тому. В принципі на ньому тільки один тонометр працює.

За рахунок бюджетних коштів  капітальний ремонт –у травматологічному відділенні. За словами головного лікаря: сподіваються,  що влада виділить кошти й на ремонт відділення терапії. Ми  запитали пацієнтів, чи платять вони за обслуговування медичного персоналу.

Журналіст: А ви платите за перебування у палаті?

Ігор, пацієнт травматологічного відділення Чутівської ЦРЛ: Ні

 Журналіст: Безкоштовно, так?

Ігор, пацієнт травматологічного відділення Чутівської ЦРЛ: Перебування – да. Я один антибіотик купив, він так гривень до 200, а все інше дали у лікарні.

Олександр, пацієнт травматологічного відділення Чутівської ЦРЛ: Недавно я тут, недільку, може й більше.

Журналіст: Скільки вже грошей вклали, власне, у медикаминти?" Олександр, пацієнт травматологічного відділення Чутівської ЦРЛ: Небагато, з півторисотні.

Журналіст:  Платили за накладання гіпсу?

Михайло, пацієнт травматологічного відділення Чутівської ЦРЛ: За те шо накладали - ніхто не платив, а за те шо, ну гіпс ми купляли самі, бинти оці.

У Галини Григорівни. мешканки сусіднього села Вільниці, хворе серце, до терапії  потрапила через тиск. Галина Жінка каже: "швидка" до лікарні її довезла  вчасно,  медичне обслуговування її влаштовує, єдине - висока вартість ліків. Галина Григорівна пенсіонер та багатодітна мати, але ніяких знижок у аптеці їй не надають.

Галина Григорівна, пацієнт терапевтичного відділення Чутівської ЦРЛ: Не забирайте нашу лікарню, бо будемо під забором умирати. І медикаменти щоб  були дешевші, бо не вистачає пенсії. Це тільки три дні, я купила лікарства, на 3 дні - тисячу пішло, а як ще довше побути.

У наступному сюжеті ми розповімо про ставлення до медичної реформи лікарів первинної медико-санітарної допомоги у Чутівському районі та відвідаємо один із фельдшерських пунктів.