Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Атовців вчили розпоряджатися землею

Атовців вчили розпоряджатися землею

Полтавщина - натуральна та органічна! Науковці, органічні практики, фермери, ділилися знаннями та вчили учасників бойових дій  розпоряджатися  своєю землею.

Не продавати землю, а працювати на ній. При цьому отримувати екологічно чисту продукцію, застосовуючи органічне землеробство.Разом із своїми побратимами учасник бойових дій Едуард Горошочок хоче реалізуватися, як фермер.

Едуард Горошочок, учасник бойових дій: Ми скооперувавшись, отримуємо земельну ділянку 42га за 10 км від Полтави. Наша ціль – зробити там екологічний ХАБ на всю державу. І показати, як можна скооперувавшись розпочати фермерську діяльність. Зараз закінчується процес оформлення цих земельних ділянок. Ми спілкуємося із місцевими фермерами.

За словами пана Едуарда,  більшість  агрохолдингів сьогодні  виснажують землю хімічними препаратами. Один  із способів підвищити   виробництво поживних високоякісних продуктів харчування без використання добрив, пестицидів та харчових добавок – застосовувати принцип органічного сільського господарства. Сьогодні – це  новий органічний рух в Україні.

Тетяна Ситник, спеціаліст розвитку органічного ринку в Україні: На сьогоднішній день під органічним сільським господарством  зайнято близько до 1% сільськогосподарських угідь. Це сертифіковане  сільськогосподарське господарство. Ми хочемо, щоб таких угідь було більше. Тому, що це є захист навколишнього середовища. Це збереження ґрунтів і збереження здорової планети для наших майбутніх поколінь.Якщо люди будуть застосовувати українські селекції, українські сорти, українські біозасоби захисту, щоб нагодувати українців, це не будуть дуже сильно велику кошти.

Що робити із землею? – не єдина проблема,  з якою зіштовхнулися демобілізовані.Учасник бойових дій Тарас Лелюх говорить:складно  було переоформити  документи та  отримати земельні ділянки.

Тарас Лелюх, учасник бойових дій: У нас були проблеми із роботою з кадастровим. Проблеми із нечесними чиновниками інших управлінь, ми не знали законодавства, писали заяви куди тільки можна.  Перед тим, як чимось зайнятись, необхідно вивчити законодавство, знати,  хто за що відповідає.

Аграрна академія відкрита для спілкування із військовими. При необхідності, фахівці аграрної справи  допоможуть реалізувати ідеї стосовно сільського землеробства.

Павло Писаренко,  доктор  сільськогосподарських наук: Земля – це те на чому можна вирощувати. А треба її полюбити, треба її зберегти, треба на ній вирости і саме головне навчити інших. Це вже буде як засіб соціальної реабілітації.

На Полтавщині земельні ділянки отримали понад 6 тисяч військовослужбовців. Ще 300 їх потребують.