Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У музеї Котляревського презентували виставку Тамари Морозко "Книжкова подруга"

У музеї Котляревського презентували виставку Тамари Морозко "Книжкова подруга"

У Полтавському літературно-меморіальному музеї Котляревського художниця Тамара Морозко  представила персональну виставку «Книжкова подруга». У експозиції – ілюстрації до дитячих книг. Все бачила Світлана Фільчак.

Тамара Морозко – майстер знаний  у мистецьких колах і поважний. Її роботи давно розлетілися по всьому світу, а кілька років тому вона спробувала себе у новій іпостасі – як ілюстратор дитячих книг. І експеримент виявився вдалим. Її «Абетка», «Сонячні дольки», "Зайченятко Кося" та інші герої полюбилися і дітям, і дорослим. Говорить Тамара Морозко:

Тамара Морозко: Для меня самая большая трудность в рисовании или иллюстрации – это выбрать. Одного и того же зайца, например, есть тысяча способов его изобразить. Хулиган или добропорядочный заяц ? – Тоесть вариант именно выбрать! И когда я читаю текст то или создается этот образ или нет. А потом уже стараешься эту визуализацию перенести материально на бумагу.

Всі герої Тамари Морозко – надзвичайно позитивні, вони мимоволі викликають усмішку. Тут немає таких нині модних дитячих жаховиків та лякачок.

Тамара Морозко:Вы знаете, это было бы для меня очень бы тяжело. Почему? Потому что я считаю, что зла как раз такое количество.Особенно сейчас. Везде пугают, везде всяческие трагические истории. Но детство должно быть! Оно должно быть априори . Без детства нет человека! И какие в эту душу и головку заложатся принципы или картинки.. вот они его порой больше воспитывают, нежели окружающие дяди и тети. Мне иногда странно, когда иллюстрации к детским книжкам воспринимают как что то не серьезное.

Тележурналістка Наталія Святцева співпрацює з Тамарою Морозко багато років, разом створили чимало спільних проектів. «Тамара постійно дивує чимось новим» - говорить Наталія:

Наталія Святцева, журналіст: Виставка просто унікальна. Все те, що вона хоче перенести, читаючи дитячі твори, все це вона сприймає своїм спогляданням дитячим. Вона сама зізнається у тому, що несе за собою шлейф спогадів дитинства. Свого ставлення до життя. Вона надзвичайно чутлива, ніжна, зворушлива. І найголовніше – вона чесна у тому , що вона пише. Це майстер , який самобутній і має право існувати окремим рядком в історичному прошарку нашого мистецького життя.

Поетеси Наталія Дорогавцева та Галина Вовченко під час перегляду експозиції не приховували позитивних емоцій:

Наталія Дорогавцева, поетеса: Це настільки світло! Настільки красиво! Його хочеться дивиться! Ми пізнаємо своє дитинство! А нове покоління, яке прийшло – пізнаватиме своє.

Галина Вовченко, поетеса: А я думаю відразу так, знаєте, практично. Оце б мені художника у мою книжку! Я б довірила свою книжку цій майстрині!

«Співробітники Полтавського літературно меморіального музею Івана Котляревського - давні прихильники творчості Тамари Морозко, і влаштувати таку виставку міряли давно, адже автор не  тільки створює гарні дитячі роботи, у них порушуються і цілком серйозні дорослі питання», – говорить провідний науковий співробітник закладуЄвгенія Стороха :

Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник літературно меморіального музею Івана Котляревського: Дитяча книжка – це надзвичайно відповідально. А Тамара змогла створити свій абсолютно неповторний світ. У неї свій, абсолютно неповторний почерк. І всі ті герої, які зараз оселилися у виставковій залі нашого музею, соголосні і споріднені із самою авторкою. Очима, поглядом і головне, душею і добрими ділами. Ось така прекрасна виставка, яка дуже потішить  і полтавців і гостей нашого міста.

Виставка творів Тамари Морозко триватиме до 10 квітня.