Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Більше практики – менше завчання: нові тести для отримання водійського посвідчення

Більше практики – менше завчання: нові тести для отримання водійського посвідчення

Скутеристам не треба знати про  двигун вантажівки, а водію легковика вивчати правила перевезення пасажирів автобуса. Нову систему тестів для отримання водійського посвідчення розробили  сервісні центри Міністерства внутрішніх справ.  Вперше  правила дорожнього руху  винесли на громадські обговорення. Кожен може випробувати нові екзаменаційні білети та внести свої пропозиції. Більше про нововведення знають наші журналісти.

Юлія Кравченко водій з десятирічним стажем. Розповідає: нові тести з правил дорожнього руху осилила з третього разу. 

Юлія Кравченко, полтака: Мені сподобалося, що питання всі дуже логічні. Тобто не треба шукати якогось підвоху. Раніше правили ті, що були, коли я здавала , ми в усіх запитання х шукали якийсь підвох.

 Майже 10 років екзаменаційні білети для тих, хто мав отримати посвідчення водія,  не змінювали. Нині в сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ розробили дві з половиною тисячі запитань для перевірки знань правил дорожнього руху. Їх розподілили за категоріями.

Вікторія Трощак, спеціаліст сектору персоналу та зв'язків із громадськістю РСЦ  області: Розробили завдання так, щоб уникнути логічних помилок . Питання розробили так, щоб зосередити увагу не на технічних складових, не на вивченні агрегатів, а на безпеці дорожнього руху.

Більше практики – менше завчання! Майбутні водії замість зазубрювання  білетів вдосконалюватимуть навички водіння. Минулоріч  в Полтавському сервісному центрі придбали нові скутери. Тепер учні автошкіл складатимуть іспит з водіння безкоштовно.

Максим Волощенко,  провідний консультант-адміністратор: Це було незручно для слухачів, і їм доводилося витрачати свої кошти, або просити автошколу приганяти автотранспорт через все місто. Зараз, я думаю, це буде зручніше і нам як сервісному центру.

Протестувати нові білети з правил дорожнього руху  та внести свої корективи можуть всі охочі. Для цього потрібно зайти на офіційний сайт Головного сервісного центру, обрати відповідну категорію та перевірити свої знання. На 20 запитань потрібно відповісти за 20 хв.  Нові тести випробувала і Вікторія Трощак

Вікторія Трощак, спеціаліст сектору персоналу та зв'язків із громадськістю РСЦ  області: Я склала свої тести буквально через годину після їхньої публічної презентації. Була задоволена собою, адже права отримала 15 років тому і думала, що буде все втрачено.

Громадські обговорення правил триватимуть до кінця березня. Нові екзаменаційні білети запровадять за три місяці. А ще на практичних іспитах планують встановити камери відеоспостереження.