Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

До Полтави з'їхалися юні краєзнавці з усієї області

До Полтави з'їхалися юні краєзнавці з усієї області

Тематичні виставки, фольклорні розвідки та благодійність. На обласний зліт юних краєзнавців з’їхалось 120 учасників із усіх куточків Полтавщини. Про здобутки учнівської молоді в галузі етнографії – Лілія Пархоменко та Павло Бардиш.

Юні краєзнавці показували свої таланти, проводили майстер-класи та ділились науковими здобутками. Учні Водянобалківської школи Диканського району зібрали більше, ніж півтори сотні вишитих рушників і обладнали кімнату-вітальню. Одинадцятикласниця Аліна каже: під час пошукової роботи дізналася багато нового.

Аліна Шило, учениця Водянобалківської ЗОШ Диканського району: Дівчата раніше вишивали всі разом, гуртом, співаючи пісні,  розмовляючи. Для мене це було дуже приємно чути від людей старшого віку, я хочу продовжити ці традиції

Директор Пологівського навчально-виховного комплексу, що в Новосанжарському районі, Інна Бровко розповідає: до краєзнавчих пошуків діти приєднуються активно.

Інна Бровко, директор Пологівського НВК Новосанжарського району: У нас працює екскурсійне бюро. Діти наввипередки біжать у це екскурсійне бюро, вони мають, що розказати батькам, розказати гостям.

Учасники зльоту долучилися і до благодійності. Військовим із Полтавщини на схід збирали подарунки. Серед них – не лише вироби ручної робити та листи.

Вікторія Гончар, волонтерка «Команди небайдужих»: Тут зібрані всі найпотрібніші речі по списку, які ми потребуємо, а також продукти харчування, діти робили медове печиво, різні смачні ласощі.

Цьогоріч захід тематичний – для фольклористів-етнографів. До Полтави приїхало 120 дітей із різних  навчальних закладів Полтавщини. Це 34й обласний зліт краєзнавців, триватиме він до 17 березня. По завершенню кожен пошуковий загін отримає дипломи, грамоти та подарунки.